Titan Alliance

Căutați o ghildă sau vreți să vă creați una? Aici găsiți mai multe informații despre ghildele din GW2.

Ai fi interesat(ă) să joci alături de Titan Alliance pe NA/US servers?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Re: Titan Alliance

Mesajde Tormentor » 01 Aug 2012, 22:45

mie principala problema mi se pare ca e ora la care am juca noi pe server ... ar fi cam pustiu noaptea pe serverele US si e cam naspa pt. SPvP si chiar pentru WvsWvsW deoarece nu am prea avea cu cine sa ne "capacim"
Avatar utilizator
Tormentor
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 25 Apr 2012, 20:12
Nume caracter: Tormentor

Re: Titan Alliance

Mesajde Alex.V » 01 Aug 2012, 23:06

la sPvP nu conteaza homeserverul doar la WvW
Inteligenta ma urmareste..... da io's mai rapid

Such is the vastness of his genius that he can outwit even himself.
Avatar utilizator
Alex.V
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 31 Iul 2012, 22:02
Localitate: Calarasi(mai mult praf decat oras)
Nume caracter: Iskandar

Re: Titan Alliance

Mesajde Postrof Blackwell » 03 Aug 2012, 02:28

Personal nu cred ca trebuie sa plecam cu premiza ca se vor ivi discutii. Ca in orice alta alianta cu siguranta acestea vor exista, dar aici depinde de gradul fiecaruia de a plana conflictul si eventual raporta la leaderi sau altor persoane care se pot ocupa direct cu astfel de situatii. Daca incepi ca la usa cortului probabil ca da atunci vor fi mari probleme.
Legat de lag : in primul sau al 2-lea BWE( nu mai stiu exact care) am avut ca home world server de US daca imi aduc aminte bine. Si pot spune ca nu am avut probleme cu lag-ul. Plus ca jocul chiar asa a fost conceput si anume in ideea ca vor fi playeri EU care vor juca pe US si invers. Nu cred ca va fi o mare problema. Iar daca vor exista cazuri/momente cand vor fi probleme de acest gen oricine se poate muta pe un srv. EU pentru a face PVE.
Per total eu sincer sunt mai mult decat PRO pentru o asftel de alianta. Prezentarea lor , atat video cat si scrisa, mi-a atras atentia, si explicatiile date sunt mai mult decat bine punctate. Nivelul de distractie, pentru mine cel putin, ar fi mult mai ridicat daca am juca la modul chiar competitiv si nu de genul "iar e pustiu WvW" sau "tulai Doamne cati enemy..". As vrea sa ma pot bucura si de acest aspect al jocului intrucat PVE/TOURNAMENT/ETC le voi putea experimenta si pe un srv EU in cel mai rau caz.
Iar de nu ne convine nu e mare branza sa strangem ceva gold sa cumparam transferul sau cash 10$.
VOTUL MEU ESTE CLAR DA!
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: Titan Alliance

Mesajde Tigros » 03 Aug 2012, 09:30

Pe mine sincer nu ma incanta deloc ideea de a permite ghilde-lor din EU sa se inregistreze pe servere din NA sau viceversa. Problema pe care o vad eu este ca se va ajunge la un dezechilibru major intre forte.

Ce se va intampla daca toate aliantele majore vor merge pe acelasi principiu ca Titan Alliance (localizarea pe servere NA)? Stiu deja si alte aliante cu ghilde din EU care se vor localiza pe servere de NA. Nu vor ajunge serverele de NA sa domine servere de EU? Va mai exista vreun challenge cand serverele de NA vor avea activitate 24/7 pe cand alte servere standard vor fi active doar in prime time?

Nu mai retin daca ArenaNet a mentionat cum vor fi matched serverele in WvW si daca vor exista combinatii de servere de genul NA-NA-EU sau alte variante cross continents.

Teama mea e ca vor exista dezechilibre majore intre servere si calitatea jocului nu va mai fi aceeasi.

Pe langa toate astea va fi lag... chiar daca nu major, pentru cei cu conexiuni nu foarte bune, se va simti (si din ce am inteles se va simti si in sPvP).
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Titan Alliance

Mesajde Xilent » 03 Aug 2012, 10:20

Dupa parerea mea , cel mai bine ar fi sa se faca o alianta intre guildele romanesti, sunt convins ca gestionate bine, ar deveni o forta in WvW. Cat despre ce spune Tigros apropos de dezechilibrul creat cu mutarea ghildelor EU pe NA si viceversa, eu cred ca asta nu va dura mult din cauza lagului, playerii vor fi deranjati de lag, care face aproape imposibil un mass pvp, sau cel putin deranjant, iar lucrurile se vor aranja in timp de la sine, dar ca sa revin la idee, cred ca o alianta romaneasca ar avea ceva de spus in GW2, ne adunam toti pe Ring of Fire in alinata Reign Of Fire [RoF] sau Romanian Forces(sau ce nume vreti voi) ...si le rupem fesele la americani (sau rusi , dupa caz) ;) pareri...?
Imagine
Xilent
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 28 Iul 2012, 13:31
Nume caracter: Aphex Hex

Re: Titan Alliance

Mesajde Markus Clouser » 03 Aug 2012, 15:25

Romanian Forces (lol)

Lăsând gluma, [EM] este de acord să coopereze cu toate ghildele gw2.ro în mod direct.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Titan Alliance

Mesajde Christy » 05 Aug 2012, 03:11

Markus Clouser scrie:
Romanian Forces (lol)

Lăsând gluma, [EM] este de acord să coopereze cu toate ghildele gw2.ro în mod direct.


Parerea mea este ca o Alianta Romaneasca ar fi mai binevenita decat o mutare pe NA sau o alianta eu . Lasand la o parte planurile pentru WvW care le au americanii mie mi se pare ca noi am tras batul mai scurt daca acceptam o mutare pe servere NA .

Competitie o sa fie si pe EU si totul o sa se clasifice dupa lansare . Prefer sa dominam serverele noastre de aici unde putem juca cu un ping ok si sa avem o experienta placuta , nu sa trebuiasca sa ne plimbam de pe un home server aflat in NA ca sa facem pve / spvp . In plus daca am fi pe un server EU pe care am avea ping ok si pt pve/spvp/wvwvw probabil vom avea mai multi jucatori din guild jucand impreuna .
Ideea este ca daca vom juca pe NA pentru wvw lumea se va sparge cand v-a veni vorba de pve , cred ca stiti despre ce vorbesc , userii vor incepe sa alerge de pe server pe server stiind cu siguranta ca pe NA nu se merita sa joci pve /spvp . Asa ca o sa ne trezim cu o comunitate imprastiata pe o groaza de zone in grupulete de 2-3-5 playeri care o sa se stranga doar pentru WvWvW . Jucand totusi pe acelasi server , la randul nostru putem aduce prieteni (nu cred ca cineva s-ar apuca pe un server NA pentru o guilda din care nu face parte ) / stim sigur ca putem gasi O MARE COMUNITATE DE ROMANI PE ACEL SERVER si cazurile in care vom "migra" spre alte realmuri ar fi doar daca un prieten s-a apucat pe altul . ("Migra" in sensul de a juca pve pe alt server )

Overall cred ca ar fi spre folosul nostru ca si comunitate sa ramanem pe un server eu . Si apropo , oare s-a interesat cineva cat de cat exact , cam cate guilde din NA vin pe EU ? Inafara de zvonuri si din auzite sunt sigur ca multe guilde care incearca sa mearga spre NA pierd playeri si la fel si reciproc.

In plus eu totusi vad o diferenta intre lag insesizabil si lag APROAPE insesizabil , chit ca este un rpg posibilitatea de a avea un ping intre 120-300 (ganditiva ca userii din titan zic 100 si umpic ping dar noi suntem EASTERN EUROPE , nu suntem chiar asa de aproape pentru server NA si probabil o sa avem ping mai mare) nu ma incanta . Nu stiu ce crede lumea , dar pe mine insumni ma incurca pingul mare si daca mai e cv activitate pe router imi scoate peri albi . Oricat de mic ar fi lagul , un ping peste 120 se simte exact cand tie lumea mai draga .
Imagine

Procesor Intel Core i7 2600K 3.40GHz box
Placa video Sapphire Radeon HD6970 2GB DDR5 256-bit Dual Fan Oc Edition
Memorie Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel
Christy
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Iul 2012, 16:57

Re: Titan Alliance

Mesajde Xilent » 05 Aug 2012, 18:37

Hai guild-leaderii, apucati-va de alianta ;)

p.s. Christy, ai exact pc-ul meu (sa nu zici ca ai carcasa Phoenix Neo ca acu' sar pe geam) :)
Imagine
Xilent
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 28 Iul 2012, 13:31
Nume caracter: Aphex Hex

Re: Titan Alliance

Mesajde Cooz » 07 Aug 2012, 18:54

Xilent scrie:
Hai guild-leaderii, apucati-va de alianta ;)

p.s. Christy, ai exact pc-ul meu (sa nu zici ca ai carcasa Phoenix Neo ca acu' sar pe geam) :)


Nu sarii pe geam, ca avem nevoie de tine :P

Nici [SoR] nu se va alia Titanilor, preferam sa avem un mediu fluent de joc...si oricat de insesizabil ar fii, tot ofera un avantaj jucatorilor din SUA.

Personal, nici numele nu ma atraga, e prea fancy =))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Titan Alliance

Mesajde Valky » 18 Aug 2012, 19:10

Oricum, este de remarcat calitatea deosebita a modului de prezentare a aliantei Titan si pe site si in videoclipuri.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Anterior

Înapoi la Discuții generale despre ghilde

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori