Stress-Test 21 August

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde aliosha » 21 Aug 2012, 19:59

aliosha scrie:
daca este cineva care a facut prepurchase si nu poate sa joace in acest stress test l-as ruga foarte foarte frumos daca poate sa imi imprumute contul ca sa pot testa si eu jocul
pentru ca nu il am inca,deoarece acest stress test este doar pentru cei care au facut prepurchase,nu e pentru toata lumea.
Mersi anticipat.

chiar nu are mila nimeni de mine?:( ;)) se poate baga contu si cu teamviewer ca sa nu vad eu parola,si asa esti 100% in siguranta
aliosha
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Iul 2012, 16:56
Nume caracter: Soulsweeper

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde MosGerila » 21 Aug 2012, 20:02

Asta va fi probabil ultimul stres test inainte de lansare si sunt FERM convins ca toti vor sa mai incerce tot felul de chestii/nebunii, deci m-as mira FOARTE tare daca cineva ti-ar da contul....pe langa asta, mai sunt si ca mine, care nu au mai apucat stress teste pana acuma si deabea asteapta sa guste putin din dulceata asta de joc. :D
Pain is Temporary! Glory is Forever!
Imagine
Avatar utilizator
MosGerila
Gladium
 
Mesaje: 33
Membru din: 19 Aug 2012, 20:21
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: MosGerila

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Altceva » 21 Aug 2012, 20:03

@aliosha sincer sa fiu nu cred ca exista persona care o sa faca acest lucru, poate daca ai vrun prieten care a cumparat jocu o sa ai vreo sansa. Oricum bafta !
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde lucifix » 21 Aug 2012, 20:05

@aliosha Nu cred ca ar trebui sa iti faci sperante desarte...nu cred ca ar fi cineva dispus sa iti dea contu. Chiar si cu TeamViewer tot o sa ai nevoie de parola. De obicei in ST ai parte de disconnect, deci acel cineva ar trebui sa stea toata seara pe Team...
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde eolthecrow » 21 Aug 2012, 23:01

off doamne aceiasi problema...joc fara nici o problema 10-15 min cu fps 50-55 dupa care 1-2 ... nu pot sa inteleg de ce ...
Imagine
eolthecrow
Gladium
 
Mesaje: 28
Membru din: 06 Apr 2012, 10:26
Nume caracter: EoLtheCroW

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Ronah » 22 Aug 2012, 00:21

tocmai ce am vizionat armurile elite... urmatoarele sunt (pentru moment) preferatele mele

Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Altceva » 22 Aug 2012, 01:15

Nu o sa ma plang ca a fost doar ST, dar chiar sa nu poti sa faci in 2 ore un SPVP sau un turneu. Rusine ! sper ca la lansare PVP(Tot ce tine de...)sa mearga cum trebuie.
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde stevecelrau » 22 Aug 2012, 04:05

Acest stress test a fost primul meu joc live si vreau sa spun ca m-am simtit mic, dar mic de tot. Mai ales cand am ajuns in orasul oamenilor, D.R. care e pur si simplu imens!

SPvP nu am incercat deoarece abia am reusit sa ma obisnuiesc cu move-around-ul :) In schimb am intrat in WvW si am facut un kill cu un assasin de lvl 2 :D

Jocul asta e prea fun si o sa dea dependenta :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Valky » 22 Aug 2012, 04:19

Mie mi-a mers foarte bine, optimizarea grafica isi spune cuvantul, se vede superb, iar la tournament s-a rezolvat problema dupa patch-ul scurt. Cele 2 ore suplimentare de test acordate au fost binevenite. Pentru cei care mai au probleme, nu uitati sa va uitati pe fereastra clientului la login screen, apare mentiunea daca hardware-ul este sub cerintele jocului sau daca este nevoie de update de driver grafic (click pe link-ul din dreapta mentiunii respective si scrie ce driver recomanda GW2).
O singura problema am, nu reusesc sa dresez pet-ul Rytlock, moare de lene si fuge cam incet dupa mine, inca n-a cerut de mancare :lol:
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde fox » 22 Aug 2012, 06:17

Si eu am observat imbunatatiri la fps dar dupa auth verify of death am renuntat pana pe 25 :)
Avatar utilizator
fox
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 42
Membru din: 01 Mai 2012, 08:51
Nume caracter: Le Fox

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde stevecelrau » 22 Aug 2012, 09:49

O singura data mi s-a intamplat sa iasa din joc, mi-a aparut un log de eroare pe care l-am trimis la ArenaNet dupa care imi tot dadea mesajul ala cu "verify of death" :) L-am lasat 5 minute si apoi a luat-o din prima.

Iar cele 2 ore suplimentare au fost intr-adevar bine venite, dar acum adorm cu capul pe tastatura... batranetea asta :oops: Poate ma voi drege diseara la bere :lol:
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde swatforce » 22 Aug 2012, 10:33

Am luat disconect la greu. Erori referitoare la faptul ca mail-ul meu nu e verificat si inca o eroare .Vad ca astia vor incet dar sigur sa omoare necromancerul. Ia saracu cate un nerf la fiecare stress test.
Avatar utilizator
swatforce
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 21 Feb 2012, 23:36
Nume caracter: FlameOfUdunKills

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Cooz » 22 Aug 2012, 10:46

nu stiu ce sa zic, eu nu am luat DC nici macar odata aseara, SPvPul mergea cam greu...aceeasi problema cu Server Queueing, sper sa nu fie asa la lansare, ca ar fii mai penibil decat la SWTOR. In rest...au mai adus ceva imbunatatiri grafice, LOD(in sfarsit, nu imi mai incarca toata harta pentru 20mp cat folosesc eu) si cam atat, a da, au introdus Ruin of the Capricorn, cu underwater PvP, EPIC!

A da. era sa uit, PvP si niste rechini suparati pe tine care te bat mai repede decat un erou =))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde lanaiba » 22 Aug 2012, 11:18

CE INVIDE AM PE VOI :)

Poate cineva sa spuna ce nerfs/buffs s`au facut la clase in ultimul stress test ?
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde arowan » 22 Aug 2012, 11:21

Nu am rezistat mai mult de 3 ore sa joc dar am observat ca inca sunt bug-uri in joc. Skill-ul 2 pe sabie ma sinucidea.
Am observat ca zona de start la oameni e cam denivelata pe o parte ai chestii de level 3- si pe alta ai 8+.
Am ajuns la concluzia ca nu imi place melee class in pvp for nau si ca trebuie sa modific controalele ca cele standart is la pamant.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Ztepam » 22 Aug 2012, 11:29

lanaiba scrie:
CE INVIDE AM PE VOI :)

Poate cineva sa spuna ce nerfs/buffs s`au facut la clase in ultimul stress test ?

E prematur de spus... dacă se face ceva este foarte minor, chestii doar de balance, iar acestea s-au făcut după fiecare beta/stress test și se vor face și după lansare în continuu

@swatforce părerea mea este că nu omoară necromancerul deloc, ci îl balanseaza, căci pâna de curând a fost OP grav. Am jucat și eu într-un stress test și chiar dacă nu jucasem deloc cu un necro am cam rupt în pvp.
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde LorD_PSYCHO » 22 Aug 2012, 11:39

@arowan - controalele standard nu sunt la pamant, nu esti tu obisnuit cu ele, eu sunt foarte multumit de cum sunt organziate skill-urile. Daca in zona de start urmezi calea normala a hartii, si nu sari dintr-un event din un colt al hartii in altul, nu vei avea probleme de 3- 8+.

@swatforce - confirm ce zice Ztepam mai sus... Necro era OP... bine nu toti necro ci cei bazati pe condition damage. In BWE 3 eu pe necro aveam 27 k HP si dadeam bleeding de 118 pe tick ceea ce e infernal de mult. Acum pe Hunter am 17k hp si dau bleed de 102 per tick.... deci intelegi de ce necro trebuia nerfuit putin.

Harta noua introdusa nu imi place. Da, aduce ceva nou prin underwater pvp dar overall design-ul hartii pe mine nu ma atrage. O data cu acest ST mi-am gasit intr-un final profesia :)) E fain sa pui 20 de stack-uri de bleeding pe tinta in mai putin de 10 secunde :wink:
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde RandomGuy » 22 Aug 2012, 11:43

lanaiba scrie:
CE INVIDE AM PE VOI :)

Poate cineva sa spuna ce nerfs/buffs s`au facut la clase in ultimul stress test ?


Poftim
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde shaggy140 » 22 Aug 2012, 18:59

Am jucat spvp cu engineer pana pe la vreo 23:30, in timpul asta doar un disconnect, in rest a mers ca uns!
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Stress-Test 21 August

Mesajde Valky » 23 Aug 2012, 09:25

@Swatforce & friends
Erorile legate de neverificarea mail-ului nu se datoreaza jocului ci faptului ca dupa ce ai dat "Send" in pagina de login nu ai intrat pe mail sa validezi link-ul.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori