Hello!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Re: Hello!

Mesajde WhiteFang » 27 Apr 2012, 16:46

Ziua buna!

Sunt Cristian, am 30 de ani, casatorit si am un baietel de aproape 2 ani.
Locuiesc in Stalpeni, Arges.

Am jucat, RoM, GW, WoW, Granado Espada, multe alte f2p aiurite.

Intotdeauna am evitat guildele 100% romani din motive diverse, sper ca, asa cum a vazut pana acum,
aici se contureaza o comunitate cu oameni maturi si sper ca sunt sanse sa formam o guilda frumoasa.

Ceea ce evit in mod serios, sunt persoanele frustrate in RL, care intra intr-un mmorpg si incep sa manifeste un orgoliu patetic si un elitism juvenil care pur si simplu,
mie personla imi distruge orice placere de a mai juca alaturi de astfel de indivizi.

Respect si apreciez la cel mai inalt grad persoanele cu bun simt, cu simtul masurii si modestiei, si care demonstreaza inteligenta si buna crestere in mod nativ, nu ipocrit.

Consider ca si eu la randul meu trebuie sa fiu si sa nu fiu exact ce am enumerat mai sus:)

Va doresc tuturor multa sanatate si joc placut in GW2.

IGN-ul meu il voi posta aici dupa ce il voi alege.
WhiteFang
Gladium
 
Mesaje: 17
Membru din: 26 Apr 2012, 20:11

Re: Hello!

Mesajde Khasar » 27 Apr 2012, 17:04

Bine ai venit printre noi. Si sa-ti traiasca baietelul. :)
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Hello!

Mesajde WhiteFang » 27 Apr 2012, 17:15

Multumesc! :)
WhiteFang
Gladium
 
Mesaje: 17
Membru din: 26 Apr 2012, 20:11

Re: Hello!

Mesajde Markus Clouser » 27 Apr 2012, 17:23

Bine ai venit!

WhiteFang scrie:
Ceea ce evit in mod serios, sunt persoanele frustrate in RL, care intra intr-un mmorpg si incep sa manifeste un orgoliu patetic si un elitism juvenil care pur si simplu,
mie personla imi distruge orice placere de a mai juca alaturi de astfel de indivizi.

BINE SPUS!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hello!

Mesajde Infy » 27 Apr 2012, 19:18

Buna seara,

Alin / 25 ani / Constanta

MMO History : MuOnline / AION / RIFT / WoW / Warhammer / Age of Conan

Am jucat in guilda romaneasca in AION insa s-a dovedit a fi un esec ( SPQR - pe sv Telemachus ) dupa care am trecut in eXistence.

IGN - Infy sau Infinty

Ne vedem in joc/ts
Avatar utilizator
Infy
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 11 Apr 2012, 16:38
Localitate: Constanta
Nume caracter: Buyaka

Re: Hello!

Mesajde ecksit » 27 Apr 2012, 20:20

WhiteFang scrie:
Ziua buna!

Locuiesc in Stalpeni, Arges.



Bine ai venit! Macar nu mai sunt singurul din Arges de pe aici :)
Imagine
Avatar utilizator
ecksit
Gladium
 
Mesaje: 42
Membru din: 20 Apr 2012, 15:19
Localitate: Pitesti

Re: Hello!

Mesajde Valky » 28 Apr 2012, 14:32

Bun venit tuturor, aveti pe acest forum 3 guilde disponibile din care puteti alege (primele 2 romanesti, ultima internationala):
Legio Gemina http://gemina.guildwars2.ro
SOR viewforum.php?f=27
The Elite Mercenaries viewtopic.php?f=22&t=333
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hello!

Mesajde resetgoris » 01 Mai 2012, 21:20

Salut, numele meu e Razvan, prietenii imi spun Reset datorita talentului desavarsit din adolescenta de a "optimiza" calculatoare. Dupa ce terminam cu ele nu mai scapau de reseturi asa ca m-am ales cu porecla. Acum ma descurc ceva mai bine; nu excelent dar fac fata.

Am 28 de ani, insurat si am o fetita de un an si jumate. Sunt inginer programator sisteme de securitate la o firma maricica din Iasi.

Sunt gamer de la varsta de 4 ani, vina parte are unchiul meu care avea un CIP 1(echivalentu lui HC). Am jucat cam tot ce se poate juca pana am terminat liceul, iar din facultate am jucat DOTA si desigur MMO-uri in ultimii 9 ani. Am trecut prin Lineage2 (5 ani), WOW(3 ani), GW(1 an), Aion, Rift, DDO si altele dar pentru perioade scurte.
Cand aleg un MMO imi caut o guilda bine organizata(numarul de jucatori nu este atat de critic atat timp cat sunt suficienti pentru a fi utili) si ma dedic complet guildei. Interesul personal nu e important ci cresterea nivelului guildei. In pricipal am jucat ca support si coordonare in mass PVP-uri.

Am un simt dezvoltat al umorului, iar gamingul este pentru mine o varianta de relaxare si fun(uneori o iau cam in serios :? )

Ne auzim pe TS si in alte jocuri(Dota2, BF3, Dungeon Def....) pana la urmatorul beta
Parenting is difficult but very rewarding, gaming is not difficult but still very rewarding, so...
Avatar utilizator
resetgoris
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 28 Apr 2012, 13:51
Localitate: Iasi
Nume caracter: Inspected

Re: Hello!

Mesajde EchoLife » 02 Mai 2012, 11:34

Salut

Sunt Victor din Cluj Napoca am 45 ani si lucrez in domeniul comertului la unul din principalii retaileri din Romania.

Pe langa sah, citit, vizionat filme, ascultat muzica si mers pe bicicleta ma pasioneaza jocurile pe calculator.Imi plac RPG-urile si in special MMORPG. Am trecut prin aproape toate jocurile de acest gen incepand cu silkroad,LOTR online,Warrhammer online, Conan, GW1 (pe care l-am lasat pt WoW si l-am redescoperit de curand), Wow (6 ani), Rift si SWoTR.
Am facut parte din multe ghilde si de romani si internationale si pot spune ca din varii motive m-am simtit mai bine in cele din urma. Sunt placut surprins de ceea ce s-a realizat pe acest site si cred ca alaturi de aceasta comunitate de jucatori pasinati petrecerea timpului liber in acest joc deosebit care este GW2 v-a fi extrem de placuta.

Toate cele bune si abia astept sa apara jocul.
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Hello!

Mesajde LorD_PSYCHO » 02 Mai 2012, 13:08

45 de ani... poate cel mai - sa nu zic batran ci - intelept de pe forum :).

Tot respectul meu pentru cei care au deja au o varsta, care poate au copii si care considera ca jocurile nu sunt doar pentru cei mici fiind chiar o pierdere de vreme ci de ce nu un hobby sau o modalitate de a petrece timpul liber intr-un mod linistit, civilizat, interactionand cu alti jucatori ... ce nu include baruri, cluburi s.a.m.d.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Hello!

Mesajde Indurin » 02 Mai 2012, 17:18

Salut
Credeam ca eu sunt cel mai matur, ca sa nu zic batran.
Octavian ma numesc, 43 de ani, Campina. Gamer incepand cu pong pe televizoarele Olt (@EchoLife stii despre ce vorbesc?). Am cam jucat pentru perioade mai lungi sau mai scurte toate MMO—urile dupa piata, inclusiv GW1 in SOR pentru o perioada scurta cand era leader Andrei The Wise, apoi am renuntat la joc pentru LOTRO din cate imi amintesc. Sper sa ne simtim bine cu totii in Legio Gemina si sper sa am timp sa fac si PVE si WvWvW si PVP si crafting si vreo 5 caractere si servici si nevasta (ordinea nu este aleatorie :lol: )
Indurin
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 09 Apr 2012, 12:53
Localitate: Campina
Nume caracter: Indu

Re: Hello!

Mesajde Postrof Blackwell » 02 Mai 2012, 17:45

Salutare!
Ma numesc Bogdan , am 22 ani si sunt game addict!
Nu, acum serios, gaming-ul reprezinta un mod de relaxare dupa o zi de facultate/munca . Sunt(sper) viitor inginer in tehnologia constructoare de masini, din Galati (anul IV). Urmaresc forumul de vreo 2 saptamani si acum ca mi-am facut curaj sper sa ma integrez usor printre voi :oops: . Ca si experiente in mmorpguri am jucat wow,lineage2 , dota, LOL, silkroad, guild wars 1 etc. Desi nu am jucat pe acelasi server in acest beta cu siguranta la urmatorul o sa ma alatur voua.
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: Hello!

Mesajde sebi » 04 Mai 2012, 12:11

Salut,

Urmaresc de ceva timp forumul fara a fi postat ceva pana in momentul acesta, iar acum am zis sa ma prezit si eu.
Ma numesc Sebi, am 26 ani si sunt din Cluj Napoca.

In ceea ce priveste alte jocuri, nu cred ca este relevant sa mentionez ce jocuri am jucat din moment ce lucrez in game quality assurance iar numarul lor este destul de mare.
Totusi pot sa mentionez cateva dintre jocurile care le-am jucat si le joc cu placere: dota, starcraft ambele sau diablo.

Am jucat Guild Wars 1 in urma cu cativa ani cu un caracter care l-am facut pe contul unui prieten. Pot doar sa spun ca experienta de-atunci m-a facut sa astept cu nerabdare release-ul Guild Wars 2.

Din ce am vazut pana acum, aici pe forum, s-a format o comunitate frumoasa a pasionatilor acestui joc in care imi doresc sa ma integrez si eu.

Va doresc tuturor o experienta cat mai placuta in momentul in care GW2 o sa fie lansat!
Avatar utilizator
sebi
Gladium
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Apr 2012, 23:36
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Alleria Fall

Re: Hello!

Mesajde Life Snatcher » 05 Mai 2012, 17:03

Cred ca este nevoie de un Bine ati venit ! si sper sa va simtiti bine alaturi de comunitatea GW2.ro :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Hello!

Mesajde shaggy140 » 14 Mai 2012, 11:29

Salutare tuturor!
Sunt Liviu, 30 de ani, din Braila.

De jocuri ce sa zic: primul joc ce mi-l amintesc sa fi jucat a fost Harrier, pe un calculator Sintez 2 (ceva in genul HC) la acea vreme, apoi am continuat pe versiuni "avansate" de Win :D 3.11, unde jucam Dave si, la naiba, Golden Axe! imi placea piticul la nebunie! (daca mai retine careva...)
Am continuat mai apoi cu shootere, erau favoritele mele, pana am descoperit Age of Empires si uite asa m-am apucat de strategie! :)
MMO...ce mi-a placut si il mai joc si acum este Warhammer Online, datorita sistemului pana acum unic (?) de openrvr...
Am mai testat si alte "balariute" free, dar nu m-a captat nici unul, nici Aion, nici altceva...
WoW nici atat... nu stiu sigur de ce dar nu ma atrage in NICI un fel...

Acum cateva zile am cumparat /inceput trilogia GW1 :O ... chiar imi place, si ... curios...imi place pve-ul de aici, cu toate ca sunt atras 90%+ de pvp si mi-a placut si pve-ul din gw2 (abia astept urmatorul beta event :-) )
Mi-au placut in GW2 specializarile de "engineer" si "guardian"-zic bine? atat cat am apucat sa testez in primul BWE...

Apropo, mai exista guilde active in gw1? ma intereseaza mai mult guilde romanesti sau care sa contina macar cativa romani.. (vreau sa inteleg mai usor mecanica jocului).
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Hello!

Mesajde Markus Clouser » 14 Mai 2012, 14:42

shaggy140 scrie:
Sintez 2 (ceva in genul HC) .... Win :D 3.11, unde jucam Dave si, la naiba, Golden Axe .... Age of Empires ...
Mi-au placut in GW2 specializarile de "engineer" si "guardian"-zic bine?


WIN! Pare foarte cunoscut, haha!

Bine ai venit Liviu!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hello!

Mesajde boydrek » 14 Mai 2012, 16:15

Salut,

Ma numesc Andrei, am 27 de ani, locuiesc in Cluj Napoca si lucrez in IT (unii i-ar zice programare, altii software development, altii poate technology consulting, I call it 'dodging infinite loops that would break the Universe in half'). Am fost la faculta la UBB, incercat once sa-i fur coroana de rege lui Tudy la Imagine Cup (prin 2005 oare? ;) ) but ended up going down in flames (inevitabil, how foolish of me :P ).

Gaming-wise, played too many to mention. Am inceput cu Warcraft 2 si Duke Nukem intr-o vara in care taica-meu o regretat ca si-o adus 486-le cu el si bunicii n-or prea apucat sa ma vada la fata. O fost de ajuns cat sa prind gustul 'lumilor paralele' prin care ma dadeam si cand am primit calcu meu dupa ce-am terminat clasa a opta, i got hooked without hope of return. Chiar inainte sa-l primesc incepusem sa-mi cumpar Level (mi se parea misto ca dadeau jocuri moka, nu stiam eu atunci ca-s numa demo-uri) si mi-am facut o colectie sanatoasa de ele, deci se poate spune ca am gustat din toate oalele. In universu online am ajuns destul de tarziu, prin anu 2 de faculta, imi placusera f mult Warcraft 2 si 3 si vroiam f mult sa incerc WoW (I'm guessing it's the reason a lot of people gave it a go) da greu cu subscriptionu atunci, asa ca am ajuns pe ceva servere private. Dupa cateva caractere duse de la 0 pana la un anumit nivel just to find the server owner felt like wiping everything back to scratch, am renuntat la WoW si am cautat alternative fara subscription. Asa am ajuns la GW, auzisem multe lucruri bune despre el si am avut ceva prieteni din alt joc care aveau si cont de GW, so I thought I'd give it a go...Am jucat vreun an jumate cred, had my own (small) guild, dupa care am cam ramas on my own si farmecu o cam pierit...urmarile cele mai vizibile sunt in saracutu meu HoM (nici macar toate campaniile terminate, doar EOtN si recent ajuns destul de aproape de final in Cantha due to some old friendly faces coming back).

Mi-am stins amaru in alte MMO-uri de-atunci, pe locul 1 e de neclintit EVE Online, de care nici sa vreau nu ma pot rupe (e mult prea frumos). Am mai revenit la GW pentru cateva luni about 1.5 years ago, de-atunci am jonglat intre EVE, SWToR de cand o aparut (a bit unhappy about it though) si recent Aion, de cand a devenit F2P (juca un prieten bun din EVE si am avut cu cine sa ma plimb in stanga si-n dreapta).

Sunt mai degraba PVE player, imi plac storyline-urile, lore-ul, content-ul, lumea creeata in jurul jocului si all that is eye-candy. Ultimu motiv e probabil cauza pentru care nu ma implic prea mult in PVP, risc s-o iau la ceafa rau de tot daca ma opresc sa admir apusu sau god knows what else :lol:

Hope to find some good people around here si, dupa cum au zis si altii inaintea mea, no drama and QQing (sunt destule sezoane de telenovele latine, Tanar si Nelinistit, Dansez pt Tine, Romanii au Talent, etc. ca sa-i tina ocupati pe amatori de-asa ceva elsewhere).

@Tudy: how's the code flowing? te mai implici in event-uri si prezentari? :)
Ultima oară modificat de boydrek pe 14 Mai 2012, 16:39, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea

Re: Hello!

Mesajde stevecelrau » 14 Mai 2012, 16:25

@boydrek - postul tau este destul de greu de citit, hotaraste-te daca scrii in romana sau engleza, incepi o fraza in engleza si o termini in romana, sau invers...

@shob - da, dar cititul unui post asa de lung e chin nene :D
Ultima oară modificat de stevecelrau pe 14 Mai 2012, 16:42, modificat 1 dată în total.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Hello!

Mesajde Shob » 14 Mai 2012, 16:32

@steve - Asa-ti dai seama ca e dev omul :D
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hello!

Mesajde boydrek » 14 Mai 2012, 16:42

Mersi de aparare Shob :)

Ma tem ca e cam defect profesional, asta pe langa faptu ca studiez engleza de la gradinita (Cambridge degree si alea alea) si imi place f mult.

O sa-ncerc sa ma rezum la romana, daca reduce din drama :P


PS: puteti sa-mi ziceti Drek sau Drekkie, e scurt, repede de tastat si o sa se regaseasca in cam toate caracterele mele ;)
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori