Sfaturi

Discutăm de toate

Sfaturi

Mesajde Vedeta » 24 Oct 2012, 13:39

Salut la toata lumea ! Sunt nou printre voi si mi-as dori sa ma integrez usor. De curand mi-am achizitionat Guild Wars 2 (mi-a placut de la prima vizualizare). Sunt genul de persoana care iubeste adrenalina , pvp-ul , meeting-urile , concursurile , imi place sa organizez eventuri. Ex. player de World of Warcraft pe private (echonet si spidernet) si jucator de League of Legends (Vedetha Eu Nord - Pro Supporting) .
As dori sa-mi spuneti un server de romani si o guilda care sa iubeasca pvp-ul , raidurile , etc :D , deocamdata sunt lvl mic si joc pe Seafarer's Rest.
Imagine

Time Is Nothing , Timing Is Everyting !
Avatar utilizator
Vedeta
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Sep 2012, 16:13
Localitate: Iasi
Nume caracter: Vedetah

Re: Sfaturi

Mesajde Valky » 24 Oct 2012, 14:39

Salut si bine ai venit. Raspunsul este urmatorul:
- In domeniul PvE, in GW2 nu exista raids ca in WoW, ci doar open-world events si meta-events (cele din urma fiind bossi dificili la neutralizarea carora pot participa pana la 100 de jucatori) si bineinteles dungeons.
- In privinta PvP, exista SPVP (Structured PvP) cu echipe de pana la 16 insi (similare cu battlegrounds din WoW) unde poti intra random (nu poti intra cu party in aceeasi echipa la fiecare runda) si modul Tournaments unde poti intra pe echipe mici (aka 1-5) dar pre-made (similar cu arenele din WoW). In plus, exista W3 (WvWvW adica World vs. World vs. World), cu 4 harti in care 3 servere diferite pot intra cu pana la 600 de insi fiecare sa domine aceste harti imense, prin ocuparea si mentinerea a peste 50 de obiective diferite (supply camps, towers, keeps, castle), cu arme de asediu, de aparare si de ce nu, cu niste Events in care trebuie sa atragi de partea ta anumiti NPC care sa te sprijine in combat.
- Majoritatea guildelor romanesti se afla pe serverul Seafarer`s Rest (EU) iar lista cu guildele romanesti din comunitatea noastra o poti gasi aici viewforum.php?f=26 . Succes la aplicare pentru membership si gaming placut.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Sfaturi

Mesajde B3aT » 24 Oct 2012, 15:55

Salutare si bine ai venit, sper sa iti placa jocul, daca ai intrebari shoot them aici sau ingame oricand :).

GW2 are de toate pentru toti, poveste, pve, bosi, dungeonuri, puzzleuri, nervi, nopti nedormite, pvp, zerg fest etc :D
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Sfaturi

Mesajde Vedeta » 25 Oct 2012, 09:58

Multumesc mult ! Ne vedem in joc si pentru cine e din Iasi si in real life la o cafea :D , ingame name -> Vedetah Elementalist
Imagine

Time Is Nothing , Timing Is Everyting !
Avatar utilizator
Vedeta
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Sep 2012, 16:13
Localitate: Iasi
Nume caracter: Vedetah

Re: Sfaturi

Mesajde lucifix » 25 Oct 2012, 14:34

Eu (lucifix - Lod Crow- in game) si Ztepam (Ztepamus Machinator) sunt tot din Iasi. Poate o sa adunam o data si o data toata spuma Iasului la o bere/cafea.
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Sfaturi

Mesajde Vedeta » 26 Oct 2012, 12:21

Frumos ! mai cunosc si eu cativa din iasi care joaca Gw 2 :D
Imagine

Time Is Nothing , Timing Is Everyting !
Avatar utilizator
Vedeta
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Sep 2012, 16:13
Localitate: Iasi
Nume caracter: Vedetah

Re: Sfaturi

Mesajde lucifix » 26 Oct 2012, 14:41

Vreau sa imi cer scuze pentru dezacordul de mai sus, acuma am vazut.
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix


Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori