De ce Geto Daciii?

Moderator: Dacull

De ce Geto Daciii?

Mesajde default » 30 Ian 2014, 01:09

Ma bucur ca s-a mai infiintat o ghilda de romani. Ne adunam din ce in ce mai multi si este minunat faptul ca suntem uniti?

Nu inteleg totusi un aspect: de ce "Geto Daciii" cu 3 (trei) litere de "i"? Oare nu se putea alege un nume cu o singura litera de "i" sau cu doua litere de "i" ori fara niciun "i", sau alt nume (daca erau ocupate acestea)?

Sper ca intrebarea sa nu deranjeze, este doar o observatie personala. Daca acest subiect deranjeaza, el poate fi sters.
Membru Veteran al ghildei World Guardians - http://WvW.club
Avatar utilizator
default
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 17 Aug 2012, 21:57
Nume caracter: Acrisor
Zona de interes: Casual/Competitive SPvP

Re: De ce Geto Daciii?

Mesajde Shob » 30 Ian 2014, 17:51

Din ce am inteles, numele Geto Dacii era deja luat.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: De ce Geto Daciii?

Mesajde Dacull » 03 Feb 2014, 02:20

Salut!
Imi pare bine ca ai postat pe forum intrebarea ta care din cate vad nu iti da liniste si ca am putut sa te facem sa te simti "bucuros" infiintand ghilda asta. Totusi ...." nu-i treaba magarului de unde beau oile apa " .
Iti multumesc pentru observatie dar stim si noi cum se scrie corect gramatical .Dupa cum ti-am mai spus ,am sa mai repet inca odata pentru linistea ta sufleteasca ca nu am putut pune numele corect deoarece numele Geto Dacii era luat .Asa ca ne-am decis sa adaugam trei de i la sfarsit reprezentand 3 roman de la cei 3 care au infiintat ghilda.(acum sper ca poti dormi linistit noaptea) .
Intrebarea ta nu a deranjat. Ce a deranjat a fost atunci cand m-ai numit analfabet. Nu inteleg de ce te framanta atat de tare numele ghildei noastre cand tu faci parte din Moromometii si cum iti poti face o parere despre cineva daca nu il cunosti personal.
As vrea sa pot sa iti schimb parerea si daca vrei sa ne cunosti mai bine poti oricand sa te alaturi.
Fişiere ataşate
Untitled.png
Untitled.png (155.53 KiB) Vizualizat de 5311 ori
Avatar utilizator
Dacull
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Dec 2012, 19:09
Nume caracter: Dacu L
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)


Înapoi la Geto Daciii [Ro]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori