[Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Căutați o ghildă sau vreți să vă creați una? Aici găsiți mai multe informații despre ghildele din GW2.

[Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 26 Apr 2012, 11:18

Vă salut.

Astăzi, cu o zi înainte de beta, doresc să vă prezint ghilda pe care eu o voi conduce in Guild Wars 2:

The Elite Mercenaries [EM]
Imagine


[EM] este succesoarea ghildelor din Guild Wars 1, [ema] și [emd]. (Elite Mercenaries of Abaddon respectiv Dhuum). Cele doua au fost Hard Mode orientated și se ocupau în special de Title Hunting.
[ema] a crescut foarte repede cu doar un lider (eu) și doi ofițeri iar peste un an am decis crearea [emd] care a ajuns la 100 de oameni in doar trei zile cu un lider și un ofițer. Niciun membru nu era offline mai mult de o saptămână și eram o ghildă foarte activă.

[EM] își dorește să continue pe aceași filosofie care s-a dovedit a fi de succes.
- Vom recruta (și vom păstra) doar jucătorii care sunt suficienți de maturi pentru noi și care vor reuși să cunoască jocul bine. Căutăm oameni carora să le placă să se avânte în cele mai grele zone sau să își crească titlurile.
- Dorim să facem PvE în special, dar vom juca activ și PvP (mai ales WvWvW).
- Noi punem calitatea înaintea cantității. Nu vrem să fim o ghildă de 100 de jucători slabi dar nici nu o să fim o ghildă mică. Vom continua să recrutăm până când reușim să maxăm rosterul.
- Vom da kick din ghildă dacă cineva este inactiv mai mult de două săptămâni.
- Dorim să avem jucători din cât mai multe țări pentru că vrem să fim o ghildă internațională cu oameni activi la orice oră din zi sau noapte. Nu vom fi EU only ci vom căuta și in US, Asia, Africa, Australia și Noua Zeelandă, așa cum am făcut și în Guild Wars 1
- Nu vom avea foarte mulți ofițeri. Pentru noi un ofițer este mult mai mult decât o persoană care poate recruta.

Regulile complete (deocamdată):
- Fără spam
- Fără CAPS LOCK: poate fi folosit când spunem Welcome unui nou membru sau când e vorba de vreo onomatopee sau pentru a îmbunătăți o glumă
- Alliance Chat și Guild Chat nu sunt canale de trade: Dacă ele vor exista, noi vom încuraja trade-ul dacă se intreabă frumos și nu WTS / WTB.
- Cerșitul: Zero toleranță, cerșitul nu este acceptat.
- Trolling: Nu este acceptat și este interzis să hrăniți trollul. Persoanele implicate vor fi date afară. Glumițele sunt ok.
- Limbaj licențios: O să fim o ghildă cu oameni maturi și așteptăm același lucru și de la jucători. Acest tip de limbaj poate să fie folosit daca nu ofensează direct un alt jucător, dacă nu se transformă într-o bătatie cu înjurături. Este ok să mai scape un F-Bomb dar nu acceptăm jucătorii care au obiceiul să-l folosească mereu.
- Discuțiile off-topic: Sunt acceptate dar dacă acestea cresc în intensitate și numărul celor care participă crește, ele trebuie mutate de pe Chat într-un Guild Hall, party, etc.
- Discuții neacceptate: Lucruri ilegale, droguri, religie, politica, orientare sexuală, probleme legate de familie (rude decedate, abuz în familie, etc)

Cei ce nu respectă regulile de mai sus vor primi avertisment sau vor fi dați afară din ghildă.

În prezent avem jucători din România, SUA și Israel.
Ca home world am ales Ring of Fire.

Acesta este site-ul nostru: http://theelitemercenaries.enjin.com/
Intenționăm să folosim un program de voice chat. Probabil Teamspeak sau C3.

Vă invităm să vă alăturați [EM] și să deveniți un mercenar: http://theelitemercenaries.enjin.com/recruitment
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Khasar » 26 Apr 2012, 17:14

Am aplicat. Daca ai nevoie de informatii suplimentare legate de experienta mea anterioara in MMO-uri, iti stau la dispozitie cu mare placere. Impreuna cu mine, or sa mai aplice inca 2 romani si o grecoaica.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 26 Apr 2012, 19:35

Grozav. Mă bucur să vă avem alături!

Sunteți bineveniți toți.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde apok4l1pto » 27 Apr 2012, 11:40

pot sa intru si eu la voi in guilda deseara? daca se poate:) am fost jucator de wow am cumparat diablo 3 :D si imi place gw 2 sunt sch 2 doar deseara pot sa intru si in weekend
apok4l1pto
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Apr 2012, 11:33
Nume caracter: apok4l1pto

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 27 Apr 2012, 14:10

Sigur că da. Noi primim orice membru atâta timp cât se dovedește a fi jucător activ și este în stare să respecte niste guidelines.

Te invit să te uiți pe reguli (dacă nu te-ai uitat deja) și daca totul e ok, aplică aici: http://theelitemercenaries.enjin.com/recruitment

Cheers!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 11 Mai 2012, 23:11

Un mic update:

- Am ajuns la 40 de membri, cel mai recent fiind și cel mai nou prieten pe care mi l-am facut in Guild Wars 2, un tip din Germania cu care am terminat o zonă de la norni.

- De ceva vreme avem și camere pe Teamspeak-ul gw.ro (Mulțumim din nou Tudy!).

- Suntem în tratative cu două ghilde din fosta mea alianță de a crea un meta-guild / pseudo-alianță sub numele nostru, the Elite Mercenaries [EM], una din ele este a co-leaderului meu și lider fizic al ghildei [emd] din GW1. (Pentru cine nu a citit primul post, am avut doua ghilde in acelasi timp, [ema] și [emd].) Asta ar aduce un mare bonus de influență direct de la începutul jocului.

- Pentru cei ce deja au aplicat (în primul rând aș vrea să vă mulțumesc!), dacă nu ați vizitat forumul în ultimul timp, i-am adus câteva îmbunătățiri.

- Intenționăm să facem o platformă (deocamdată este un termen generic) prin care produsele craftate să fie free în ghildă. Ideea este work in progress dar știm exact ce vrem să facem.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 14 Mai 2012, 01:23

M-am uitat astăzi peste formularele de înscriere și pot să vă spun că avem membri din următoarele țări:

România, Bulgaria, Spania, Portugalia, Germania, Marea Britanie, SUA și Israel! :D
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 29 Mai 2012, 23:56

Cateva update-uri:
Devils Rejects [DR], Legion of The Flameseeker [LotF] (liderul este fostul lider [emd] si coleaderul meu in [ema] in GW1) s-au alaturat [EM].

Forum stuff, inca suntem relativ micuti, nu am facut inca promovare pe in afara de prieteni si GW2.ro - Members: 52 Threads: 103 Posts: 642 Views: 7,852

Am pus bazele sistemului de freetrading in ghilda, Trading Rogue Association of Distinguished Elites / TRADE . Trebuie sa vedem cum facem exact dupa ce vedem si cum functioneaza guild bank-ul si dupa ce ne definitivam rankurile.

Despre rankuri, fiind 3 ghilde in 1, vor exista 3 lideri si ofiterii lor, diferentiati prin rankuri in ghilda. Suna complicat, dar nu este. E doar un mod frumos de a pastra identitatea ghildelor din GW1 cu care inca ne mandrim. Pana acum avem Mercenary Squad, Flameseeker Squad si Devil Squad. Pe langa asta, va exista o perioada de o sapt-doua (trebuie definitivata) in care vedem daca un membru a facut sau nu progres. Daca da, este promovat la membru cu drepturi depline - asta dupa ce GW2 a fost lansat si oricum, suntem destul de permisivi; nu suntem elitisti in ciuda faptului ca ne numim Elite Mercenaries.

Despre tari, pot spune ca am pierdut sirul. Au aparut din mai multe colturi ale lumii, avem deja unul sau doi din Asia si chiar azi am primit inca doi romani!

Pregatim guild events. Ceva cu care sa ne ocupam timpul la sfarsit de saptamana si prin care sa ne si distram putin.


In rest, inca va asteptam cu bratele deschise. Sunt aici sa raspund la orice intrebari!

Cheers!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 13 Iun 2012, 21:22

BWE#2 update!

După ce am testat sistemul de squads, am renunțat la el. Din păcate, în joc grupurile sunt ierarhizate din start. Grupul A, influențează ce e sub el, adica B și C, B doar C, C nimic. Revenim la K.I.S.S., Keep It Stupidly Simple adica "Leaders" și "Officers" pentru cei din conducere.

Random stuff:
- Un membru de la noi a ajuns la lvl 53 prin PvP.
- Am terminat Ascalonian Catacombs de câteva ori, rewardurile sunt grozave și ca iteme și ca $$$.
- Evident, am continuat să terminam zone din PvE, mie unul mi-a rămas doar una de la Charr, in rest sunt gata toate, 100%.
- Am cunoscut jucători noi și câțiva ni s-au și alăturat!
- La ultima numărătoare eram 50 de jucatori efectivi + 21 (nu au fost online să accepte invite-ul sau nu reprezentau [EM] la momentul numărării)
- Top 5 levels: 53, 42, 40, 37, 36
- Și am tot făcut poze: https://picasaweb.google.com/markusclou ... ekendEvent
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Ronah » 13 Iun 2012, 21:30

:D in poza a 8 din 61 https://picasaweb.google.com/markusclouser/SecondGW2BetaWeekendEvent#5753215955766843794
se vede si cineva de la mine din guild Pataya [BOT]
Ce mica este lumea :D (pana si in GW2)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Xas » 14 Iun 2012, 00:27

Markus Clouser scrie:
BWE#2 update!

După ce am testat sistemul de squads, am renunțat la el. Din păcate, în joc grupurile sunt ierarhizate din start. Grupul A, influențează ce e sub el, adica B și C, B doar C, C nimic. Revenim la K.I.S.S., Keep It Stupidly Simple adica "Leaders" și "Officers" pentru cei din conducere.

Random stuff:
- Un membru de la noi a ajuns la lvl 53 prin PvP.
- Am terminat Ascalonian Catacombs de câteva ori, rewardurile sunt grozave și ca iteme și ca $$$.
- Evident, am continuat să terminam zone din PvE, mie unul mi-a rămas doar una de la Charr, in rest sunt gata toate, 100%.
- Am cunoscut jucători noi și câțiva ni s-au și alăturat!
- La ultima numărătoare eram 50 de jucatori efectivi + 21 (nu au fost online să accepte invite-ul sau nu reprezentau [EM] la momentul numărării)
- Top 5 levels: 53, 42, 40, 37, 36
- Și am tot făcut poze: https://picasaweb.google.com/markusclou ... ekendEvent


Champion Branded Devourer lvl 80 - daaamn.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Yuma » 03 Iul 2012, 14:56

regulile mi se par relativ ok si ideea cu "team speaker" sau alte programe de genul asta mi se pare faina si interesanta. Iti urez succes o.o
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 03 Iul 2012, 20:33

Mulțumesc! Te așteptăm, dacă vrei.

Deocamdată folosim cam tot ce este sub soare. Teamspeak, Ventrilo, Mumble și C3. În funcție de ce vor cei din ghildă, ne stabilim și noi.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Yuma » 03 Iul 2012, 22:34

Markus Clouser scrie:
Mulțumesc! Te așteptăm, dacă vrei.

Deocamdată folosim cam tot ce este sub soare. Teamspeak, Ventrilo, Mumble și C3. În funcție de ce vor cei din ghildă, ne stabilim și noi.

Am sa ma gandesc dar pana nu-mi pun mainile pe joc nu pot sa promit nimic :P
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde mondieu » 10 Iul 2012, 14:56

Sunt si eu pus pe luat guild wars 2, dar sunt in norvegia pana prin ianuarie si trebuie sa iau laptop mai performant pentru asta plus o conexiune la internet. Aveti idee daca 40mb dl / 10mb up e ok pentru MMO's?

Cu privire la guilda aceasta: cum de recrutati jucatori de mai multe continente, pingul nu e o problema ? Stiu ca US nu e asa de grav pe East Coast, dar am citit prin alte threaduri africa de sud, australia etc.
mondieu
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 10 Iul 2012, 14:28
Nume caracter: Mondieu

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Ronah » 10 Iul 2012, 20:12

Nu cred ca vor fi probleme cu ping-ul. In GW1 nu le-am simtit de multe ori. Sincer, am mai multe lagg-uri pe serverele europene decat pe cele americane in GW1
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 10 Iul 2012, 23:40

Noi am testat Guild Wars 2 pe mai multe servere și pe niciunul nu au fost probleme cu lagul, nici macar in zonele foarte populate.

În general, pentru MMO-uri, chiar și o conexiune 3G este suficientă. Eu am fost pus în situația asta de câteva ori (mulțumesc RDS).

Înapoi la ping și recrutarea din mai multe părți ale globului, în Guild Wars 1 de exemplu, noi jucam mai mult pe serverele US și Internaționale. US pentru populație, erau mai mulți jucători acolo iar Internațional pentru că erau mai liniștite și puteam să ne organizăm mai usor în chat pentru Elite Areas. Nu am avut probleme niciodată :)

In BWE#3 eu o să vizitez mai multe servere US, doar ca să mă asigur că dacă se decide (democratic) să folosim un server US nu vor exista probleme. Eu nu-mi fac griji deloc :D

Dacă mai sunt întrebări, vă răspund cu cea mai mare plăcere.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde RandomGuy » 11 Iul 2012, 12:00

Nu poti folosi server din US daca nu ai cumparat jocul din US.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde Markus Clouser » 11 Iul 2012, 12:14

Ba da.

Nu poți juca din US însă.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: [Guild] The Elite Mercenaries [EM]

Mesajde RandomGuy » 11 Iul 2012, 23:08

Din Europa poti juca pe US dar din Us nu poti juca in Europa ?
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Următorul

Înapoi la Discuții generale despre ghilde

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori