Ghid scurt pentru a obtine 30/50 puncte

Discuții despre Guild Wars 1

Ghid scurt pentru a obtine 30/50 puncte

Mesajde Ronah » 18 Dec 2011, 13:58

1) Terminati toate cele 3 campanii ( Prophesies, Factions, Nightfall) si expansiunea Eye of the North (EOTN): adica faceti doar questurile principale si misiunile. 2-4h pe zi si le veti termina in circa o luna pe toate. Astfel obtineti 3 statui in Hall of Monuments

2) Re-jucati toate misiunile pe care nu le-ati terniant cu bunusuri si obtineti cele 3 titluri de Protector of Tyria, Cantha si Elona. Alte 3 statui in HoM.

3) Nu irositi banii pe armuri si arme. Cu eroi bine "tunati" bateti jocul in armura de inceput ( starter armor). Pastrati banii penru armurile care conteaza: Elite Kurzik sau Elite Luxon (sau amandoua daca doriti), Vabbian si oricare altele 3 armuri Elite. Aveti nevoie de 5 in total pentru 5 statui in HoM Cumparati materialele pentru Vabian (saphire si Rubys) de la rare material traders. Restul ar trebui sa fie simplu ori de cumprat ori de gasit.

5) Jucati PvP si shimbati punctele in Zaishen keys sau le cumparati de la jucatori cu 5-7k. Va trebuie 200 de z-keys. Deschideti Zaishen box cu ele si obtineti astfel inca 1 statuie de 3 punte in HoM.

6) Stangeti bani si cumparati de la jucatori "minipets". Va trebuie unul normal (alb), unul rar (galben sau gold) si unul unique (green). Cele verzi sunt cele mai scumpe dar nu trebuie sa il luati pe cel mai scump ci oricare. Aveti doar nevoie de puncte nu? Atentie... minipetii trebuie sa fie "ne-dedicati".

7) Cumparati "hero armors" pentru circa 6 eroi pe care ii aveti. Puteti sa aveti unele statui gratis daca aveti un "animal companion" de level 20, Black Moa poate sa va aduca 2 statui dint-o lovitura.

8) Cumparati cate o "arma speciala" din seturile Destroyer Weapon, Oppressor Weapon si / sau Tormented Weapon. Apoi continuati sa cumparati alte arme speciale din oricare set doriti pana cand faceti cele 30 de puncte.

Nota: Cum se obtin atat de multi bani? Ei, asta o las la latitudinea dvs.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Ghid scurt pentru a obtine 30/50 puncte

Mesajde stevecelrau » 18 Dec 2011, 21:09

Ronah scrie:
Nota: Cum se obtin atat de multi bani? Ei, asta o las la latitudinea dvs.


http://www.gwpvx.com/Category:Great_wor ... ing_builds
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Ghid scurt pentru a obtine 30/50 puncte

Mesajde Cosmo » 19 Dec 2011, 22:27

Tbh, eu prefer regular questing. Tot ce inseamna farming ma plictiseste de moarte oribil. Prefer 3 ore de questing decat 40 de minute de farming, cu aproape aceleasi rezultate.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Ghid scurt pentru a obtine 30/50 puncte

Mesajde stevecelrau » 20 Dec 2011, 10:18

Depinde de fiecare, ce anume ii place la un joc si ce nu :)
Eu m-am apucat de Guild Wars vazand pe youtube niste filmulete ale user-ului Queen X Y farmand minotauri si grifoni :) Acum nu prea mai farmez asa mult.

On topic: http://wiki.guildwars.com/wiki/Guide_to ... ts_rewards
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada


Înapoi la Guild Wars 1

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori