account locked

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

account locked

Mesajde Eugen » 26 Aug 2012, 21:12

in mijlocul unui meci de pvp, pop up message cu textul care mi-l da si cand incerc sa ma loghez fara nici o explicatie si fara nici un mail in care sa spuna cat dureaza si pentru ce este contul locked....

no comment
Fişiere ataşate
lock.jpg
lock.jpg (36.2 KiB) Vizualizat de 10214 ori
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde B3aT » 26 Aug 2012, 21:45

Cred ca ai primit report player - verbal abuse ..sau ceva...oricum nu ai ce face decat sa dai ticket la support..
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: account locked

Mesajde Eugen » 26 Aug 2012, 21:49

n-am vb cu nimeni ingame. am depus ticket, dar macar ma asteptam la un motiv.

am dat google la error code si spune ca si altii au primit temporary locked ptr folosirea unui nick care ei il considera "unacceptable".

sau poate doar nu stiau cum sa mai limiteze lag-ul si mass-ul de log-in-uri la care s-a vazut clar ca nu se asteptau avand in vedere problemele care le-au avut azi si ieri.
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde daniels » 26 Aug 2012, 23:51

Daca e din cauza nick-ului "unacceptable" lock-ul e doar ptr 24 max 48 ore. Era o discutie pe Reddit despre asta.
Ce nick ai avut?
daniels
Gladium
 
Mesaje: 22
Membru din: 03 Mai 2012, 11:22
Nume caracter: daniels

Re: account locked

Mesajde stevecelrau » 27 Aug 2012, 09:30

daniels scrie:
Ce nick ai avut?

Vodka Redbull :)

P.S. Frame tata, puneti si tu Pretty Pink Dulcica ca sa nu ai probleme... Oops, asta-i nume rezervat in GW1 de mine :P
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: account locked

Mesajde Eugen » 27 Aug 2012, 10:06

din ce am auzit se pare ca redbull-u e o problema, ca se face reclama. La linia de comportament adoptata, adica fara sa zica de ce si pentru cat timp, ma gandeam ca sunt mormoni si Vodka ar fi o problema...

anyway nici pana acuma nu am primit vreun mail in care sa imi zica de ce si pana cand sunt locked.
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde Googsy » 27 Aug 2012, 10:12

Asta e aiurea insa inteleg logica (daca intr-adevar este de "reclama").

Pai sa trimitem niste rromi de la noi ... gen Hundai sau Toyota Avensis Izaura sau Bush Mohammad, sau mai stiu eu cum... Sa le trimita copie dupa CI si sa-i dea in judecata! :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: account locked

Mesajde aliosha » 27 Aug 2012, 10:24

am vazut un post pe guildwars2guru ca la prima abatere te baneza 72 de ore.
aliosha
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Iul 2012, 16:56
Nume caracter: Soulsweeper

Re: account locked

Mesajde Eugen » 27 Aug 2012, 10:43

probabil nu faceau fata login-urilor din zilele acestea la care clar nu se asteptau, si ca sa nu bata recordul err37 al blizzard-ului lasa cativa cu dintii la gard pe motive absolut penibile.
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde Googsy » 27 Aug 2012, 10:46

Eugen scrie:
probabil nu faceau fata login-urilor din zilele acestea la care clar nu se asteptau, si ca sa nu bata recordul err37 al blizzard-ului lasa cativa cu dintii la gard pe motive absolut penibile.


Nu are rost sa te ambalezi. Eu iti inteleg frustrarea insa nu rezorvi nimic cu nervi.

Hai sa vedem ce spun ei la reclamatia facuta de tine. Sa speram ca iti vor raspunde rapid si va fi un raspuns pozitiv ...

Bafta!
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: account locked

Mesajde Eugen » 27 Aug 2012, 10:53

am cum ce sa-mi umplu timpul nu e problema :) doar iti lasa un gust amar.

astept totusi un raspuns cu o motivare si eventual cu o posibilitate sa schimb nick/user account wateva....

am jucat relativ putin, ajunsesem decat pana la lvl 11, deci nu ar fi o drama sa o iau de la capat cu un alt caracter.

daca eram max lvl si se trezeau ei ca redbull este ofensiv/reclama atunci cu siguranta ma orientam in alta directie catre alt joc cu care sa imi umplu timpul liber.

http://www.guildwars2guru.com/topic/545 ... ed-thread/ <--- funny !
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde bwlf » 27 Aug 2012, 12:46

72 de ore? Cand puteau pur si simplu sa te scoata din joc si sa te oblige sa-ti schimbi numele? Si pentru ce? Presupun ca nici Krokodil nu e acceptabil? Tampitul care a avut ideile astea ar trebui dat afara pur si simplu pentru ca afecteaza vanzarile.

Problemele tehnice hai sa zici ca le mai intelegi. Desi... "hai sa ne cumparam toti pre-purchase, chiar daca ne costa mai mult, jucam impreuna weekend-ul asta. Doar ca mail n-avem, trade n-avem, ghilda n-avem, auction house n-avem, iar de jucat impreuna mai putin, ca suntem constant in overflow diferite. Da' bine ca nu mai e beta, woohoo!". Bine ca n-am facut-o.

Daca ii ziceau 'headstart beta', poate era mai ok, dar atunci era evident ca ii platesti ca sa le testezi jocul.

Da, jocul inca e bun si au mai dat-o in bara si altii la lansare, dar tampenia cu numele e originala. GG. Tare ma indoiesc ca aceiasi oameni care au facut jocul au avut si ideea asta.
bwlf
Gladium
 
Mesaje: 12
Membru din: 11 Iun 2012, 19:23

Re: account locked

Mesajde Eugen » 27 Aug 2012, 16:22

mai mult ca sigur problema este Redbull, scris cu un singur L deci as putea abuza de asta but nvm...

baietii sunt clar "in a mormom state of mind"
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde Cooz » 27 Aug 2012, 16:42

Priviti partea buna a lucrurilor, macar stai pe tusa si razi de altii care au probleme, cum sunt eu, am creat SoR, dupa 5 ore cand revin in joc (dupa DCul ala masiv de sambata) ma trezesc dat afara, in imposibilitatea de a mai crea alta ghilda, de a fii reinvitat, de a vorbi in chat, de a face party, de a vedea oamenii care sunt online. As fi inteles, sa fie dati afara din ghilde membrii asa, random, dar sa iti iei kick, fiind offline, si LIDER al ghildei in momentul respectiv e pur si simplu mind-blowing.

On-Topic: dap, 72 de ore e ban-ul temporar, si dupa ce intri nu te vei putea loga pe char, asa ca 11 levele ai pierdut, ce mai ramane de vazut...e daca le functioneaza temporary ban, sa nu fie permanent, ca na, la cat de bine le functioneaza rahaturile pe EU ai indoieli bine justificate =))

Iar Off-Topic: Apropo...aparent numai pe EU sunt probleme asa mari, suntem cu 2 zile in urma alora de pe US, ei 0 probleme la login, 0 probleme la SPvP, 0 probleme la WvW, decat la ghilde au si ei =))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: account locked

Mesajde Eugen » 27 Aug 2012, 16:50

cum am zis si mai sus 11 nivele nu sunt o catastrofa, le faci imediat. si numele contului este identica cu cea a caracterului, sa vedem acolo ce inventeaza.

din ce am citit pe gwguru o sa imi ceara sa modific numele caracterului la primul log-in. cre k era mai inteligent din partea lor sa faca asta din prima si sa sara peste partea cu temporary ban.

daca in schimb o sa fie permanent, cel mai probabil o sa ne vedem in alte jocuri ;)

iar tie de ce sa nu-ti dea kick daca esti lider, esti mai special ? :))
VODKA, cuz u'r ugly and i'm horny !
Avatar utilizator
Eugen
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 17 Aug 2011, 08:57
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Frame / Purely Random

Re: account locked

Mesajde daniels » 28 Aug 2012, 11:09

http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comm ... propriate/

Daca postezi numele caracterului se pare ca cei de la ArenaNet iti raspund si cu motivul ptr care ai luat suspend.
daniels
Gladium
 
Mesaje: 22
Membru din: 03 Mai 2012, 11:22
Nume caracter: daniels

Re: account locked

Mesajde Bogeko » 28 Aug 2012, 12:25

Mda, nu ar trebui ca ANET sa includa ceva dupa ce ai creat un caracter, la sfarsit se pune numele apoi li se atentioneaza daca accepta numele sau nu.
Spre de exemplu: Numele este "Daniel Redbull" si iti apare un mesaj de atentionare "This name "Redbull" is unacceptable, try again! in loc sa te baneze in cateva ore, ceva genul.
Avatar utilizator
Bogeko
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 31 Iul 2012, 10:17
Nume caracter: Cheng Ykuza

Re: account locked

Mesajde B3aT » 28 Aug 2012, 13:37

Da nu ar trebui sa citim si noi regulile inainte ? in loc sa faca ei o baza de date cu toate registered trademarks, personalities etc etc etc

Conform listei asteia redbull sau orice misspelled intradevar incalca regulile fiind o marca inregistrata ...
viewtopic.php?f=7&t=772
impreuna si cu personalitatile istorice si alte chestii
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: account locked

Mesajde Valky » 28 Aug 2012, 15:04

Sigur ca masura luata este frustranta si imi pare rau ca Eugen nu poate juca momentan. Dar in conformitate cu User Agreement acceptat de noi toti la momentul instalarii produsului, masura luata este corecta, pe twitter-ul oficial al GW2 este o discutie ampla privind multi jucatori banati temporar (si da, unul se plangea ca a fost banat imediat dupa Character Creation) pentru utilizarea in nume a unor marci inregistrate, termeni considerati triviali in limba serverulu, aluzii radiate sau xenofobe si chiar pentru limbaj trivial sau hartuire verbala pe chat. In alta ordine de idei, banarea temporara s-a facut automat de modulul soft care se ocupa de policy infringement, din cate am inteles acesta fiind si motivul acordarii unei explicatii sumare si nesatisfacatoare privind cauzele banarii jucatorilor.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: account locked

Mesajde Ronah » 28 Aug 2012, 20:22

Am sa dau doua exemple:

Au terminat vreo 3500 de conturi deodata in GW1 acum cativa ani datorita botting-ului si al altor incalcari ale regulamentului, conturi care aveau pana si GWAMM. Asa ca nu prea conteaza cat de mut timp ai investit in joc. Se da direct "permanent ban" pentru incalcari grave ale regulilor sau 2 ban-uri temprare de ~3 zile si ~30 zile urmate de un "permanent ban". Datorita acestor reguli, cominitatea GW1 este una dintre cele mai bune comunitati din MMO-uri.

In APB au fost banate peste 1700 de conturi pentru ghosts si aimbots, chiar si conturi care au investi bani reali in arme si alte lucruri. Prima data fac account ban. Jocul fiind F2P, poti sa iti faci alt cont si sa incepi din nou sa incalci reculile de fair-play. Vei primi un IP ban. Daca nici asta nu iti satisface nevoia de a incalca regulile si folosesti IP varabil, iti vor face hardware ban.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Următorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori