PVP Crafting Guide

Tot ce ține de PvP in Guild Wars 2.

PVP Crafting Guide

Mesajde Warden » 11 Aug 2012, 16:35

PVP Crafting Guide
The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: PVP Crafting Guide

Mesajde Cooz » 11 Aug 2012, 19:35

e foarte util Forge-ul, plus ai sansa la iteme cand le spargi sa iti pice chiar un template...din pacate mie din 90+ iteme distruse mi-au picat 7 templateuri dar toate de Light armor Q.Q
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: PVP Crafting Guide

Mesajde Cronos » 11 Aug 2012, 22:40

Aici am si eu o intrebare, va exista sansa sa apara pe net "retele" pentru o anumita armura (ex : Daca vrei boots heavy nustiu care pui in Slot 1 x, in Slot 2 y,samd) sau totul e complet random si nu tine cont de slotul in care ai pus tokenul sau un anumit crafting material ?

Pentru ca de ex in TF2 chiar daca mecanismul lor e "orb" si nu arata reteta de a crafta arme, pe net gasesti foarte usor ce materiale trebuie amestecate ca sa obtii o anumita piesa,hat, arma. Si daca e si asa cazul in GW2, o sa fie usor sa strangi pur si simplu resursele si sa iti craftezi mai intai armurile/armele care iti plac tie, si apoi doar din scop de colectionar sa le ai pe restul. Pentru ca altfel e intradevar destul de nasol sa tot craftezi ceva si sa pice seturi care nu le poti folosi,care arata aiurea, sau care le aveai deja inainte de salvage.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: PVP Crafting Guide

Mesajde Cooz » 12 Aug 2012, 09:45

Din ce am testat eu, ai 3 tipuri de materiale, 1 token si 1 quality token (deer, boar, tiger, etc=echivalent cu rankul itemelor distruse)

Pentru a crafta un item ai nevoie de Dust(pica aproape la fiecare dismantle de item)+ 1 din celel 2 tipuri de cristale, 1 quality token, si tokenul itemului pe care il vrei. In functie de cristalul folosit primesti unul din cele 2 tipuri de armura de rankul respectiv (din nou, din cate am observat sunt 2 tipuri de armura common pentru fiecare rank).

EX: eu aveam o pereche de cizme de light armor. Am folosit o data Arcane Crystal si mi-a confectionat PvP Magician's Boots, iar cu celalalt cristal mi-a dat PvP Student's Boots. Nu bag mana in foc ca asa functioneaza, n-am craftat decat 10-11 iteme, si majoritatea erau diferite, nu de acelasi slot/fel, dar sper sa te ajute putin.

Dar oricum, armurile si armele misto pica la turnee, nu din glory chests :))
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone


Înapoi la Zona PvP

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori