Hobbiurile voastre

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Ztepam » 04 Iun 2012, 00:49

Ca toti cei din aceasta comunitate unul din hobbiuri este gamingul.
Un alt hobbi daca se poate numi asa este stiinta, sunt student la fizica medicala si sper sa fac o cariera din asta. Vreau chiar sa dau si doctoratul in medicina nucleara dar marea problema este ca urasca partea teoretica(care din pacate este necesara) in schimb as sta non-stop in laborator, dar cu multa truda se poate:D
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Markus Clouser » 04 Iun 2012, 05:33

Morphu scrie:
astronomie

Ai facut undeva astronomie? Intreb pentru ca si eu am facut cativa ani buni si am ajuns destul de departe cu asta.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde boydrek » 04 Iun 2012, 10:24

In afara de gaming, ma delectez cu marea pasiune pentru biliard, tenis de camp (@n00b level), some quality trance, o vreme am cochetat cu fotografia da am cam lasat-o deoparte din lipsa de timp :(
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde LorD_PSYCHO » 04 Iun 2012, 15:23

Gaming (desigur) - Snowboarding - Filme/Seriale/Teatru -
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde SandFox » 08 Iun 2012, 22:54

Gaming , Muzica , Travel , Pictura ( cand ma apuca ) si nu in ultimul rand snowboarding :D
Imagine
Avatar utilizator
SandFox
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 12 Mar 2012, 15:50
Localitate: Targu Jiu
Nume caracter: Sandfox

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde daniels » 09 Iun 2012, 20:44

Movies, muzica, gaming, snowboarding si programare
daniels
Gladium
 
Mesaje: 22
Membru din: 03 Mai 2012, 11:22
Nume caracter: daniels

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Tazul » 11 Iun 2012, 11:49

Gaming,snowboarding,scuba diving si PSY trance(dans,dans,dans,:P)
Imagine
Avatar utilizator
Tazul
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 22
Membru din: 08 Iun 2012, 17:27
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Tazul

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde LorD_PSYCHO » 11 Iun 2012, 18:58

Ultimii 4 - Gaming si Snowboarding :)))... Va astept la iarna in Brasov, it shall be fun.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde SandFox » 14 Iun 2012, 15:49

LorD_PSYCHO scrie:
Ultimii 4 - Gaming si Snowboarding :)))... Va astept la iarna in Brasov, it shall be fun.


Sau va astept pe voi la Ranca :D
Imagine
Avatar utilizator
SandFox
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 12 Mar 2012, 15:50
Localitate: Targu Jiu
Nume caracter: Sandfox

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Vio » 11 Aug 2012, 00:23

Bodybuilding,Tenis de camp(10 ani de gameplay :)) ) Forever games, in special mmo-uri, dar cam majoritatea jocurilor au fost si vor fi testate.
Imagine
Avatar utilizator
Vio
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2012, 14:10
Localitate: Suceava
Nume caracter: Vioo

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde ionoobmaster » 11 Aug 2012, 09:26

Gaming (mai de cand ma stiu),calculatorul (adica sa le montez, sa le instalez si sa la configurez), muzica, nu stiu daca asta merge ca hooby dar imi place sa mai mesteresc prin linux (deabea am inceput dar vreau sa invat cat mai multe), cant la chitara de vreo 3 ani si sunt in cautare de formatie; imi plac si dezbaterile desi nu stiu daca asta merge la hobby, depenedent de desene animate si animeuri... daca stau sa ma gandesc bine am prea multe pasiuni :))
Kill it, kill it with FFFIIIIIRRREEEEEEE!!!!!!!! Kill it before it lays eggs!!!
Avatar utilizator
ionoobmaster
Gladium
 
Mesaje: 42
Membru din: 15 Iul 2012, 23:20
Localitate: Cluj-Napoca/Toplita
Nume caracter: Musca In Lanturi

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde dark » 12 Aug 2012, 01:05

Hobby: dj (am mixat pentru radio prahova si one undergorund) si productie/compun piese momentam, cand am timp (in ambele cazuri, NU implica muzica comerciala si caricaturi ca cele de la tv/radio), nu m-a invatat nimeni sunt autodidact daca pot sa spun asa.
dark
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 24 Iul 2012, 00:51
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Dark The Conqueror
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Panda King » 13 Aug 2012, 17:41

Deoarece timpul este limitat și fiecare hobby necesită ceva bani, calculatorul este singurul hobby pe care îl am. Imi manâncă destui bani ca să mai fac și altceva(jocuri-steam-ul cred că mi-a înghițit cel mai mult, hardware- client fidel pcgarage, periferice, etc.). Nu mai pun haine, cluburi, mâncare, etc

Nu cred că cei care consideră calculatorul un hobby, pirateaza jocuri și folosesc o tastatura de 10 lei. Cum nu cred că ești pasionat de munte și te încalți în gumarii lu' bunica și folosești pe post de cort, prelata de la mașină. Fiecare hobby se poate transforma intr-o groapă fară fund de aruncat bani. Binențeles trebuie să te facă și fericit.
Panda King
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 10 Aug 2012, 21:16
Nume caracter: Panda King

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Valky » 14 Aug 2012, 19:47

@PandaKing
In principiu, sunt de acord cu tine. Si totusi, sa ne amintim definitia "A hobby is a regular activity or interest that is undertaken for pleasure, typically done during one's leisure time." Asta nu inseamna neaparat o pasiune arzatoare care sa atraga ireversibil timpul, viata, sufletul si banii ca Nebuloasa din Andromeda. Faptul ca unii exagereaza in pasiune si cumpara capace de bere sau timbre cu "pret de catalog" la 2 milioane de euro este altceva... Dar oricum, in principiu, iti dau dreptate, o pasiune te poate de multe ori consuma odata cu toate resursele disponibile, poate deveni foarte usor "addiction", fie si numai din dorinta fiintei umane de a avea cel putin la fel de "mult, bun, chic, trendy" cat are celelalt, si mai mult daca se poate, in orice domeniu. La urma urmei, un hobby este pe atat de intens si de frecventat pe cat sunt posibilitatile financiare si de timp liber ale persoanei respective, nu? :)
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Cronos » 14 Aug 2012, 20:55

Cam asta vroiam sa spun si eu cand am vazut postul lui PandaKing. Daca gasesc placere in a face ceva, tine de mine cat doresc sa investesc in acea pasiune. Daca gumarii lui bunica imi vin bine pe picior si pot sa-mi vad de alpinismul meu, atata timp cat fac asta cu placere, e un hobby. As merge chiar la polul opus si as spune ca ala care isi cumpara echipament si face acel sport din an in paste, dar ii place sa mentioneze ca e "hobby" ala e mai pe langa decat mine cu gumarii lui bunica :)
Si probabil multi din cei de pe forum care au tangente cu chitara stiu senzatia cand vad un latin lover de camin studentesc, care are chitara dar nu a invatat decat 2 acorduri, dar se asigura sa zica la toata lumea ca el canta la chitara.
Am avut si eu ce e drept momente in care am zis ca trebuie sa dau bani sa imi iau ceva calumea ca sa practic un hobby, si ghici ce, nu l-am mai practicat. Pentru mine conteaza foarte mult sa fiu atras si sa practic de placere, si sa investesc doar atunci cand stiu ca vreau.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Lumânare » 15 Aug 2012, 20:02

Imi place sa ma dau cu bicicleta prin Bucuresti si pe langa.
Imi place sa escaladez muntii nostri (pot sa ma laud cu Creasta Fagarasului in 8 zile).
Si mai imi place sa colectionez monezile de 50 de bani lansate cu diverse aniversari. Am 3 bucati una cu Neagoe Basarab, una cu Mircea cel Batran si una cu Aurel Vlaicu.
Life is short, make it count!
Imagine
Avatar utilizator
Lumânare
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 164
Membru din: 09 Aug 2012, 15:28
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Lumânare
Zona de interes: World vs World

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Morphu » 16 Aug 2012, 12:40

Markus Clouser scrie:
Morphu scrie:
astronomie

Ai facut undeva astronomie? Intreb pentru ca si eu am facut cativa ani buni si am ajuns destul de departe cu asta.


Nu am facut, dar imi petrec o foarte buna parte din timp urmarind documentare sau cautand informatii despre ce mai e nou in domeniu.
Morphu
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 12 Apr 2012, 19:05
Nume caracter: Morphu, Oda Risa

Anterior

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori