Un mic sfat

Discutăm de toate

Un mic sfat

Mesajde IFamous » 27 Aug 2012, 15:09

Am gasit pe computer games shop pe forum gw2 la 135 lei.Ma cam tenteaza ca nu-mi trebuie mie la 200 de lei din magazin ca are si cutie sau alte treburi :-j . Observ la baiat ca scrie in postul lui "TRADE RATING dau inainte si fara TRADE RATING dupa plata" mda, suna de incredere.Eu cum nu am mai cumparat nu aveam TR si a spus ca dupa ce trimit banii imi trimite keyul.Tin sa precizez ca avea 100+ trade rating 100% pozitiv (nu poate sa-si faca 100 + conturi sa-si dea rating pozitiv ? :)) ) .Astept niste raspunsuri ! Ce sa fac? sa ma risc? daca nu mi da ala nici un key dupa :cry:
IFamous
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Aug 2012, 21:51
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Mister Vlad

Re: Un mic sfat

Mesajde Loa » 27 Aug 2012, 17:18

Părerea mea personală; nu. Pui bănuți zi cu zi și până la urmă strângi pentru un standard edition.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Un mic sfat

Mesajde stevecelrau » 27 Aug 2012, 17:27

Citeste discutia de aici, undeva mai jos pe pagina:
viewtopic.php?f=7&t=244&start=100

Acolo e vorba tot de coduri vandute tot pe forumul CG, originale, dar cumparate cel mai probabil cu carduri furate, si s-ar putea sa fie probleme pe viitor. Deci cel mai sigur cumperi de la un reseller oficial, magazinele de pe la noi care au inceput sa il aduca (MediaGalaxy, Altex, etc) sau direct de pe site-ul lor.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Un mic sfat

Mesajde IFamous » 27 Aug 2012, 18:47

Pan la urma i-am trimis la om banii si acum astept sa imi dea keyul...sper sa fie in regula desi sigur o sa fie ca toti au fost multumiti:)
IFamous
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Aug 2012, 21:51
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Mister Vlad

Re: Un mic sfat

Mesajde shaggy140 » 27 Aug 2012, 18:55

Hm..sa ne tii la curent te rog, e bine de stiut.
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Un mic sfat

Mesajde IFamous » 27 Aug 2012, 19:21

A zis la 7 , la 7 a intrat omu' pe mess.Mi-a dat keyul,am facut cont si acum downloadez jocul :D . Sunt sigur ca nu vor fi probleme. Ne vedem in joc :twisted: .Apropo,daca vrea cineva sa mai cumpere dati un pm ca va pun in legatura cu baiatul.
IFamous
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Aug 2012, 21:51
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Mister Vlad

Re: Un mic sfat

Mesajde Life Snatcher » 28 Aug 2012, 13:02

Ii dau dreptate lu steve in proportie de 80%, sunt coduri cumparate cu carduri furate, ai sa te joci cam o luna, pana primeste cel care i s-a furat cardul factura cu ce a cumparat online. Depinde de cand ii ajunge, peste 2 saptamani sau peste 2 luni, posibil sa ai noroc sa nu observe cei 60$ lipsa :) Chiar sunt curios cum isi permite respectivul sa faca o asa reducere avand in vedere ca cel mai mic pret oficial a fost de 190 lei la noi pe computergames.ro
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Un mic sfat

Mesajde Valky » 28 Aug 2012, 14:22

Intotdeauna cand ti se pare ca este prea frumos ca sa fie adevarat, intuitia nu te inseala, nu este adevarat. Daca la magazin pretul oficial al unui BMW X6 este de 90.000 Euro si o persoana fizica vrea sa iti vanda un BMW X6 cu doar 1500 km parcursi la doar 50.000 Euro cu mentiunea ca a fost folosita doar pentru sesiuni scurte de drive-test (explicatia pentru cei 1500 km), asculta vocea ratiunii si cauta alta oferta. Iar daca pretul considerabil scazut al masinii noi este motivat de faptul ca primesti masina fara acte si fara ca cineva sa plateasca taxele de tranzactie, devii voluntar partas la o tranzactie ilegala neplatind taxe, in afara faptului ca masina ori este furata, ori are real 1500 km peste alti 100.000 km. Doar o analogie ca sa-ti motivez de ce nu iti recomandam sa cumperi de la sursa neoficiala. Orice cumperi de pe "underground" este fie furat, fie contrafacut, fie fara achitarea taxelor tranzactiei, in toate 3 cazurile fiind ilegal, motiv pentru care tu esti singurul in masura sa decizi daca doresti sa-ti asumi riscul consecintelor.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Un mic sfat

Mesajde Xilent » 28 Aug 2012, 19:45

Dar nu inteleg de ce nu cumparati jocul direct de pe www.guildwars2.com prin paypal? e cel mai simplu posibil si totodata si cel mai ieftin posibil, iti faci un card transilvania(sau ce vrei tu) iti alimentezi contul cu 2mil sau cat costa, faci contu de paypal si ai jocu cat ai clipi...
Imagine
Xilent
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 28 Iul 2012, 13:31
Nume caracter: Aphex Hex

Re: Un mic sfat

Mesajde IFamous » 28 Aug 2012, 20:05

Pentru ca am mai luat astfel de jocuri la juma' de pret si nu am avut niciodata probleme 8-) Oricum,daca a fi sa fie vreo problema (desi nu cred ) ma voi invata minte si voi lua oficial :)
IFamous
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Aug 2012, 21:51
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Mister Vlad

Re: Un mic sfat

Mesajde Life Snatcher » 29 Aug 2012, 02:07

IFamous scrie:
Pentru ca am mai luat astfel de jocuri la juma' de pret si nu am avut niciodata probleme 8-) Oricum,daca a fi sa fie vreo problema (desi nu cred ) ma voi invata minte si voi lua oficial :)

Si uite asa te trezesti ca ai jucat o buna perioada de timp dupa care te vei trezi cu contul blocat. Bat in lemn, doamne fereste, sper sa-ti mearga si sa fie totul ok, noi vorbim din experienta nu din auzite :) Acum ceva anisori eram unul dintre "carderii" care se ocupau cu asa ceva :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Un mic sfat

Mesajde IFamous » 29 Aug 2012, 15:24

Ms..sper si eu sa nu am surprize :D Dar pana atunci : ROCK'N ROLL BABY :twisted:
IFamous
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Aug 2012, 21:51
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Mister Vlad


Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori