Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Discutăm de toate

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Sparks » 30 Iul 2012, 13:23

Eu mi-am cumparat recent razer naga hex, deoarce sunt fan dota 2 , iar la guild wars 2 nu ai nevoie de foarte multe butoane (ca in wow sau lineage2). Cele 6 butoane in plus sunt foarte ajutatoare, la o pozitie destul de comfortabila si te obisnuiesti usor. Oricum orice ti-ai lua cu extra buttons sau functionalitati in plus e foarte ajutator la orice joc. Planuiesc sa-mi iau si eu un scaun de gaming, dar nu stiu exact ce anume pot gasi la noi in tara.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Ztepam » 30 Iul 2012, 17:48

Am mers sambata in Altex cu un prieten si am vazut mouseul asta: un Logitech G300 si mi s-a parut perfect pt, gw2. Cred ca are exact atatea butoane de cate am nevoie, nici casual dar nici prea hardcore. Imi place pozitionarea butoanelor suplimentare ca este in zona click-urilor si nu in zona in care se tine degetul mare, mie mi se pare mult mai comod. Intr-adevar se pierde timp cand apas pe butoanele alea... ar fi mai avantajos cu degetul mare sa se apese pe butoanele suplimentare pt. ca nu se foloseste la nimic decat la miscarea mouseului, in schimb de celelalte degete e nevoie.... logic.. pentru click. Dar mie imi place mai mult asa.

Iar ca pret mi se pare foarte accesibil mult mai ieftin decat cel de la Steelseries cu gw2 care aveam de gand sa-l iau... si banuiesc ca e si mai bun. Acum na.. astept pareri de la voi care se pricepe sau care a avut.
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Cronos » 30 Iul 2012, 19:15

Nustiu cat de utile sunt butoanele extra puse pe pozitiile alea. Adica da...chiar daca iti place cum sunt pozitionate, dar nu le vad la fel de utile care cele puse langa police. Adica pur si simplu iti scad din viteza de reactie daca vorbim de pvp, si o sa te enerveze la un moment dat si in pve daca e. Eu unu odata aveam push to talk pe middle click, si era de-a dreptul enervant sa joc D3 si sa opresc clickaiala ca sa dau push to talk.
Ma rog, asta e parerea mea, daca pentru tine nu reprezinta un inconvenient, atunci ia-l, ca in rest arata super ok.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde LorD_PSYCHO » 30 Iul 2012, 20:11

Ztepam .. fereste-te de acel mouse :) E foarte mic, butoanele puse vertical sunt foarte incomode mai ales daca esti implicat intr-o batalie mai dinamica.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde dem0 » 10 Aug 2012, 22:56

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde Panda King » 12 Aug 2012, 00:22

Am încercat și eu dea lungul timpului mai multe tipuri de mouși și tastaturi MMO. Tot la combinațiile de taste m-am întors. Acum folosesc razer blackwidow si un sensei. Nu am reușit să folosesc acele taste de macro. Parcă tot alt+, shift+ sunt mai comode. Cred ca cel mai reușit mouse pt MMO-uri ar fi naga, asta în cazul în care te obisnuiești cu butoanele laterale.
Panda King
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 10 Aug 2012, 21:16
Nume caracter: Panda King

Re: Guild Wars 2 cu Nostromo si Naga

Mesajde dem0 » 12 Aug 2012, 00:30

La G600 butoanele de pe lateral stanga sunt mult mai bine pozitionate, cel putin mie mi-a fost foarte usor sa ma obisnuiesc cu el.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Anterior

Înapoi la Discuţii generale

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori