Blizzard All-Stars

Blizzard All-Stars

Mesajde Markus Clouser » 12 Mai 2012, 00:29

Pentru că tot DotA este până la urmă, am considerat ca e mai ok să postez aici.

Valve păstrează trademark pentru DotA 2 și Blizzard DotA => Blizzard All-Stars

http://www.joystiq.com/2012/05/11/blizz ... is-now-bl/

O să jucați?
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Blizzard All-Stars

Mesajde Sparks » 12 Mai 2012, 01:19

tinand cont ca http://gosugamers.net/dota2/news/19518- ... and-skyrim nu credk exista vreo indoiala....oricum principalele mele jocuri care le voi juca foarte mult timp si pe care ma voi axa sunt gw2,diablo 3 si dota 2:D.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Blizzard All-Stars

Mesajde RandomGuy » 12 Mai 2012, 09:22

La blizzard lucreaza cineva din staff-ul vechi ? la dota clasic ma refer
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Blizzard All-Stars

Mesajde Googsy » 12 Mai 2012, 10:12

Daca vezi trailer-ul zici ca-i cine stie ce joc, dar daca-i vezi game-play-ul, dupa care te uiti la aparitii mai noi...

Pe mine nu ma atrage, nici stilul (vechi), grafica de 2000 si... ce sa mai, are fii-mea pe web joculete care arata si fac cam la fel :) Nu-i inteleg pe blizz de ce l-au luat... Nu m-ar mira insa sa faca un altceva din el. Pai se poate compara ca miscare, grafica si detalii DotA2 cu D3?
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Blizzard All-Stars

Mesajde Phinto » 12 Mai 2012, 11:23

Gabe a anuntat ca Dota2 o sa aiba si LAN, atunci o sa moara LoL. SEA community joaca foarte mult Dota1 pe LAN. Echipele profesioniste inca joaca Dota1, doar cateva au facut portarea, restul inca fac LAN-uri in adevaratul sens al cuvantului, sponsori gen Gibabyte, AMD s.a.m.d, nu 2-3 chiftele.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Blizzard All-Stars

Mesajde RandomGuy » 12 Mai 2012, 17:17

Nu o sa moara nicioada LOL-ul deoarece lumea a bagat prea multe ore sau prea multi bani il el ca sa nu se mai joaca doar pentru ca dota 2 va avea lan. Lan-ul in seamna mai putin lag pentru turnee si etc dar nu inseamna ca jucatori casual ca tu si eu vom juca dota 2 pe lan.Iar lan-urile la dota 1 se fac din simplul motiv al delay-ului (daca ar juca pe battle net ar fi un delay, cea ce nu este admisibil pentru un turneu pe bani) iar dota 1 este un titan si nu poti compara cat castigi ca jucator profesionist in dota 1 cu cat ai castiga la momentul actual in dota 2. Sa nu uitam si motivul de ce Cs 1.6 este mai "competitiv" decat CS Source(jucatorii stiu toate trick-urile din acel joc si nu vor sa invete mecanicile din nou). De cat de popular va fi Dota 2 depinde de Valve daca ne uitam in trecut vedem ca nu se descurca atat de bine cu tranzitia la o versiune noua [cs 1.6 si cs source] si bineinteles depinde de cati bani vor sa investeasca in primele turnee.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Blizzard All-Stars

Mesajde Phinto » 12 Mai 2012, 18:29

The International I a avut premii in valoare de 1,5 MILIOANE de dolari(locul 1 a luat 1 milion fix). The International II la fel, o sa se tina anul acesta de pe 31 august ~3 septembrie. Probabil in fiecare an o sa fie acest The International unde participa cele mai bune 16 echipe din lume.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto


Înapoi la DotA 2

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori