Heya!

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Heya!

Mesajde Yuma » 02 Iul 2012, 22:59

Buna tuturor! Ma numes Yuma (i'm not giving away my real name for now) si am 16 ani. Testez de 5 ani "campul MMO-urilor" si pot sa zic ca am ceva experienta in acest domeniu din toate punctele de vedere. Nu stiam ca exista un site romanesc legat de GuildWars2 pana acum doua ore cand am dat un click la nimereala in timp ce cautam site-ul GW2 pe Google (sunt cam lenes si uneori nu-mi prea vine a scrie in link-bar, chiar si pt jocul din "Noua Generatie" a MMO-urilor pe care il urmaresc din vara trecuta). Din nefericire primul topic pe care am indraznit sa-l deschid a fost "Furt la drumul mare" sau ceva in genul unde unul dintre artistii ArenaNet/NcSoft si-a spus oful (nota: am fost foarte revoltat si cu greu m-am abtinut sa nu comentez pe linkurile respective). Ce mai pot sa spun hmmm.... Ah da! Temporar joc C9 si ma amuza la nebunie dar debia astept sa pot sa-mi cumpar propria mea carcasa in care este ascuns jocul mult astept de mine si nu numai. M-am inscris pe acest site deoarece am vazut pentru prima oara, fapt ce m-a socat, o comunitate de gameri atat de respectuoasa si de interesata si cu BUN SIMT, in ciuda celorlalte comuniti (ex.: guilds, forums, in-game friends, etc.) unde am intalnit numai persoane ce erau construite din atipicul romanesc al vecinului ce debia s-a mutat de la munte sau de pe mai stiu eu unde. Imi pare foarte bine ca mi s-a oferit sansa sa intalnesc astfel de oameni si debia astept sa va vad pe toti in-game. Din pacate acest lucru va fi putin probabil posibil in luna August (Altexul din Carrefour-ul nostru nu prea aduce jocurile la timp si ma astept sa treaca vre-o luna sau chiar doua- trei pana sa puna pe rafturi GW2).
Aici Yuma, imi pare bine de cunostinta!

PS: Recent am vazut un Topic foarte fain cu o ghilda am uitat deja numele din pacate :)) dar mi-a placut la nebunie cum membrii si nu numai incercau sa gaseasca un motto pt legiunea lor ceea ce mi se pare uimitor de fain din moment ce imi doresc sa fac parte dintr-o astfel de ghilda de multi ani dar spre dezamagirea mea am cam fost luat in ras cand am incercat sa fac ceva asemanator. Ma rog... Imi pare bine de cunostinta si I can't wait to see u in game pals!
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Heya!

Mesajde Ztepam » 02 Iul 2012, 23:24

Bine ai venit! Legio Gemina [XIII] e guildul caruia nu-ti mai aduci aminte numele :D , desi am fost acceptat nu stiu daca inca mai fac recrutari, dar cu siguranta alte ghilde din comunitatea noastra o fac.
Referitor la afirmatia ta despre atipicul romanesc... eu am observat in ultimii ani ca sa ai bun simti si sa fii respectuos este cam atipic la romani din pacate. SI eu sunt extrem de multumit si mandru de comunitatea asta si cu siguranta e singurul loc virtual unde sunt atat de multi romani si se mentine in acest fel.
Long live gw2.ro community!
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Heya!

Mesajde Shob » 02 Iul 2012, 23:44

Salut și bine ai venit în mica noastră comunitate!

Recrutările pentru Legio Gemina [XIII] sunt deschise și poți aplica oricând accesând acest link.
De asemenea, pentru orice întrebări și nelămuriri pe care le-ai avea, forumul îți stă la dispoziție, iar pentru diverse întrebări despre joc, poți urmări emisiunea comunității care abordează aceste subiecte aici (notă: pagina de live va suferi niște modificări in viitorul apropiat).
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Heya!

Mesajde Markus Clouser » 03 Iul 2012, 11:53

Bine ai venit!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Heya!

Mesajde Yuma » 03 Iul 2012, 14:16

multumesc mult pt urarile calduroase si nu am vrut sa scriu "atipic" ci "tipic" dar din greseala.... :))
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A


Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori