Crafting

Tot ce ține de PvE în Guild Wars 2.
Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului! [Dungeon], [Zona], [Event], [JP] (Jumping puzzle), [Build], [Ghid] (de farm, crafting, leveling, etc), [Story] (Personal story, side story).
Ex: Doresc să scriu despre Ascalonian Catacombs, prin urmare subiectul se va numi [Dungeon] Ascalonian Catacombs. Alte exemple: [Zonă] Cursed Shore, [Event] Claw of Jormag, [Build] Warrior Arah Build, etc

Crafting

Mesajde nebunelux » 08 Sep 2012, 21:59

Salut,

Pentru inceput cred ca s-ar cuveni sa avem un subforum dedicat crafting-ului.

As dori sa facem un topic sau mai multe in care sa share-uim unde am gasit diferite componente de crafting.

In momentul de fata am mari probleme sa gasesc wool scraps. Am incercat Snowden Drifts, Gendarran Fields, si acum Hessex Hills.
Banditii din Hessex dropeaza doar baguri cu o mica sansa de wool scarps iar piratii din Gendarran Hills sunt extrem de putini poate doar daca as prinde un event poate pica ceva.

Astept sugestii pe acest subiect.
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: Crafting

Mesajde Tudy » 08 Sep 2012, 22:06

Există deja un subforum pentru asta. Era numit ”Meserii”, l-am redenumit în ”Crafting” și am mutat thread-ul.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Crafting

Mesajde boydrek » 10 Sep 2012, 10:49

wool scraps obtii si prin salvage la armuri light, din cate stiu eu
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea

Re: Crafting

Mesajde nebunelux » 10 Sep 2012, 15:38

Adevarat dar cate armuri light iti pot pica? si de lvl corespunzator?
Dropul la armuri e random, adica poate pica din orice mob orice armura (heavy medium sau light).

Deci este nevoie de un drop consecvent. De exemplu cum ar fi Worn Garment care din salvage da intotdeauna wool scrap. Dar la astea nu am gasit din ce pica (ce tip de mob) si daca e de fiecare data la fel.

Ultima varianta ar fi cu bags dar acolo ai o sansa de vreo 10-20% parca. Ultima data cand am strans vreo 10-15 bags au cazut doar ingrediente de cooking.
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: Crafting

Mesajde crashbsl » 17 Sep 2012, 23:33

http://gaiscioch.com/tavern/guildwars_c ... 35198.html

Un "Crafting guide" foarte bun ! (Atentie acest guide e bazat pe BWE 3 si nu este extrem de complet dar daca esti incepator e bun)
Imagine
Avatar utilizator
crashbsl
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 31
Membru din: 29 Ian 2012, 21:22
Localitate: Brasov
Nume caracter: Crashbsl

Re: Crafting

Mesajde boydrek » 18 Sep 2012, 11:22

Si eu am probleme mari cu wool scraps. Putinul pe care il obtin imi vine as zice in proportie de 60-75% din salvaging. Am incercat sa farmez bag-uri de la banditi prin Kessex Hills, prea slabut drop-u din bags, primeam mai mult afurisit de unt, si ala nu-mi tine de cald :lol:

VREAU LANA!!! :lol:
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea


Înapoi la Zona PvE

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori