Hobbiurile voastre

Nu ne putem numi o comunitate dacă nu ne cunoaştem, nu?

Hobbiurile voastre

Mesajde Markus Clouser » 05 Mai 2012, 23:52

Valky mi-a dat o idee de discuție într-un alt thread așa că l-am făcut pe acesta.

Titlul este scurt și la obiect, știu că suntem toti fani Guild Wars dar poate ne mai găsim și alte pasiuni comune.

Eu de exemplu colecționez mai multe lucruri: Muzică (CD-uri, DVD-uri, mă mândresc cu o parte foarte mare a colecției ce aparține unei singure trupe). Colecționam și bancnote și o monedă, două acum ceva vreme. Mai nou colecționez jocuri. Fie cu carcasă, fie digital.

Pe lângă asta, cânt la tobe într-o formație ce urmează să apară, vă pot da un link daca exista cineva curios. Și ceva mai vechi, mă dau cu skateboard-ul de când eram prin clasa a 6-a sau a 7-a.

Probabil cel mai vechi rămâne însă fotografia. Eram la grădiniță și developam poze cu bunicul meu în camera obscură din apartamentul său. S-a lipit de mine si acum am dus pasiunea asta putin mai sus. Am făcut câteva artwork-uri pentru CD-uri, DVD-uri, etc. Mă pasionează fotografia făcută cu funcția macro și pentru asta mi-am făcut singur câteva seturi de lentile; texturi, lumină și umbră, forme ciudate pe care nu le vezi în fiecare zi.

Sunt foarte curios să văd ce pasiuni aveți voi.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Altceva » 06 Mai 2012, 00:01

Cand am lucrat la compania Princess am inceput sa colectionez bancnote din alte tari pot sa spun ca am vreo 50-60 sunt puse bine ma chinui de vreo 5 ani sa-mi fac un tablou cu ele.
Imi place muzica am vreo 500G muzica
Imi plac filmele am 1500G filme
Imi plac excursile (munte,mare,strainatate), sunt fan vin,bere,femei :P
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Phinto » 06 Mai 2012, 00:19

Ciclism, inot, seriale( de cand zic sa le colectionez si...trece vremea), filmele dar in ultima vreme mai rar. Bineinteles toate vor disparea cand va aparea GW2.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Shadowseeker » 06 Mai 2012, 19:29

Si eu cant intr-o formatie ca si bassist. Deasemnea, imi place sa compun.
Ca si alte hobbyuri ,cel mai important pe langa video gaming ar fi Magic The Gathering, de care m-am apucat de cateva luni si imi place foarte mult.
Imagine
Avatar utilizator
Shadowseeker
Gladium
 
Mesaje: 39
Membru din: 02 Apr 2012, 23:37
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Shadowseeker

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Valky » 06 Mai 2012, 19:42

Imi petrec timpul liber fie cu familia sau prietenii, fie calatorind, fie alocand orele disponibile pentru: Gaming / Tenis de camp / Baschet. ;)
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Life Snatcher » 06 Mai 2012, 20:52

Filme, filme siiiii .... luptele greco-romane, inotul, gratarele - imi place sa testez absolut orice pe gratar cu tot felul de mirodenii, si jocurile online ofc :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Valky » 06 Mai 2012, 21:14

@Benihime
ce tare arata scos din context "imi place sa testez absolut orice pe gratar cu tot felul de mirodenii, si jocurile online ofc" :D
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Cosmo » 07 Mai 2012, 00:58

Fotografie, airsoft, boardgaming.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde zgomot » 02 Iun 2012, 21:22

Pe langa mmo gaming sunt dj si porudcator de muzica electronica. In caz ca e permis sa bag link aici puteti asculta muzica mea: http://soundcloud.com/zgomot Daca supara, imi cer scuze si rog un mod sa scoata linkul.
omniscient omnipotent omnipresent without judgement
Avatar utilizator
zgomot
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 02 Iun 2012, 21:03

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Markus Clouser » 03 Iun 2012, 01:52

Îmi place, zgomot, îmi place. Ai câteva acolo chiar mișto.

Uite, dacă e cu d-astea, http://soundcloud.com/venena (tot ce e acolo e "work in progress")

Apropo, e o alegere să nu folosești majuscule sau doar așa s-a nimerit, din obișnuință, poate. Întreb pentru că și eu țin la modul de scriere al anumitor lucruri. De exemplu, nu este Venena, nici venena ci VENENA sau mai bine VENƎNΛ.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Loa » 03 Iun 2012, 02:55

zgomot scrie:
Pe langa mmo gaming sunt dj si porudcator de muzica electronica. In caz ca e permis sa bag link aici puteti asculta muzica mea: http://soundcloud.com/zgomot Daca supara, imi cer scuze si rog un mod sa scoata linkul.



Nu este nici o problemă, atâta timp cât nu faci reclamă nepotrivită. În ce mixezi? Ce așteptări ai din toată pasiunea asta? Am vazut mulți dj care renunță la munca lor.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde zgomot » 03 Iun 2012, 18:53

Loa scrie:
În ce mixezi?


Cand pun muzica la petreceri folosesc Traktor, o placa de sunet externa si un controller midi. La productie am folosit in ultimii 5 ani Ableton Live dar recent am inceput sa invat Studio One de la Presonus.

Loa scrie:
Ce așteptări ai din toată pasiunea asta? Am vazut mulți dj care renunță la munca lor.


O fac de 10 ani cu singurul scop de a ma distra. E o pasiune, un outlet pentru creativitatea mea. In liceu scriam poezii... acum imi exprim ideile prin muzica.
omniscient omnipotent omnipresent without judgement
Avatar utilizator
zgomot
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 02 Iun 2012, 21:03

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde RandomGuy » 03 Iun 2012, 19:49

Eu personal nu am timp de alte "hobbiuri"(la cat ma streseaza phinto la telefon cu meciurile de dota nici nu ma mir). Valky poate dam si noi odata cateva reprize de tenis de masa(sunt amator btw). Markus suna bine poate putin prea repetitiv pentru mine dar suna a muzica.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Morphu » 03 Iun 2012, 20:19

Hobby-uri: astronomie, filme, graphic design si muzica :D

http://soundcloud.com/morphu
Morphu
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 12 Apr 2012, 19:05
Nume caracter: Morphu, Oda Risa

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Loa » 03 Iun 2012, 21:03

Eu vă provoc la un tenis de câmp.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Shob » 03 Iun 2012, 21:50

Loa scrie:
Eu vă provoc la un tenis de câmp.

Challenge accepted!
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Xas » 03 Iun 2012, 22:45

Inca nu e hobby, dar intentionez pe viitor sa fie si anume voice acting.
Am doar doua demo-uri pe http://soundcloud.com/sas-cristian.
Niste tipi de la radio m-au auzit si mi-au zis ca cica as fi bun pentru radio/voice overs. Eu inca nu sunt foarte decis, de asta mai intreb lumea din jur. Voi ce ziceti, o fi ok de ceva?
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde zgomot » 03 Iun 2012, 23:22

Xas scrie:
Inca nu e hobby, dar intentionez pe viitor sa fie si anume voice acting.
Am doar doua demo-uri pe [url][/url].
Niste tipi de la radio m-au auzit si mi-au zis ca cica as fi bun pentru radio/voice overs. Eu inca nu sunt foarte decis, de asta mai intreb lumea din jur. Voi ce ziceti, o fi ok de ceva?



Da ai "radio voice" bun. Dar maaan, ce-i cu patetismul ala cu drogurile ucid? Si reclama la pompe funebre? Sinsitru.
omniscient omnipotent omnipresent without judgement
Avatar utilizator
zgomot
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 02 Iun 2012, 21:03

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Xas » 04 Iun 2012, 00:10

zgomot scrie:
Xas scrie:
Inca nu e hobby, dar intentionez pe viitor sa fie si anume voice acting.
Am doar doua demo-uri pe [url][/url].
Niste tipi de la radio m-au auzit si mi-au zis ca cica as fi bun pentru radio/voice overs. Eu inca nu sunt foarte decis, de asta mai intreb lumea din jur. Voi ce ziceti, o fi ok de ceva?



Da ai "radio voice" bun. Dar maaan, ce-i cu patetismul ala cu drogurile ucid? Si reclama la pompe funebre? Sinsitru.


Sa zicem ca a fost o ocazie mai speciala, asta nu inseamna ca e si verosimil tot ce auzi :))
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Hobbiurile voastre

Mesajde Ztepam » 04 Iun 2012, 00:24

Xas scrie:
Inca nu e hobby, dar intentionez pe viitor sa fie si anume voice acting.
Am doar doua demo-uri pe http://soundcloud.com/sas-cristian.
Niste tipi de la radio m-au auzit si mi-au zis ca cica as fi bun pentru radio/voice overs. Eu inca nu sunt foarte decis, de asta mai intreb lumea din jur. Voi ce ziceti, o fi ok de ceva?


Ai voce perfecta de radio... dar pt. voice acting trebuie sa ai pe cineva sa te perfectioneze, sa-ti poti schimba mult vocea, etc.
Iti doresc sa ajungi cel putin ca Steve Blum, cel de i-a dat vocea epica lui Rytlock Brimstone :D
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Următorul

Înapoi la Să ne cunoaştem mai bine

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori