Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Mesajde Xas » 29 Ian 2013, 00:04

Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Mesajde Kleopa » 09 Feb 2013, 16:59

Ma gandesc daca sa mai astept pana la sfarsitul lunii februarie pt a-mi cumpara jocul... si sa va zic de ce:)

Vad ca la fiecare luna au de gand sa adauge "new content" in joc.
Ma intreb, daca eu termin/ajung la lvl 80 intr-o luna cu harta terminata 100%(asta e o presupunere) si apar in luna urmatoare noi misiuni, eu va trebui sa incep din nou jocul ca sa am acces la acele noi misiuni(caci, de exemplu, vor introduce misiuni pt lvl. 10, 30 , 70, si eu am lvl 80 cu harta terminata)?? Caci nu vreau sa incep jocul de la zero, cu un alt caracter, pt a avea acces la acele misiuni... E plictisitor, odata ce l-am terminat, greu/destul de rar, ma apuc din nou de el :)

(pt ca ma intereseaza doar povestea - sunt casual gamer; pt PVP, ca sa fac fata imi trebuie tastatura si mouse pt gameri)
Kleopa
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Dec 2012, 00:17

Re: Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Mesajde Kleopa » 09 Feb 2013, 17:21

M-am apucat sa citesc si pe forum-uri straine si nu au de gand sa adauge content la fiecare luna, cum am crezut. De fapt tot repara bug-uri... Discutii pe tema asta, ft multi dezamagiti , ca nu adauga noi misiuni si caractere.
"Did you guys think that there would be a "xpac worth of content" every month?
How long did it MMOs usually take to get out an expansion?"

In fine, macar daca imi raspuneti la problema mea: va trebui sa incep din nou jocul ca sa am acces la acele noi misiuni, dupa ce am ajuns la lvl 80?
Kleopa
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Dec 2012, 00:17

Re: Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Mesajde shaggy140 » 09 Feb 2013, 18:23

Poti avea acces la noi misiuni oricand, mai ales ca esti lvl 80. La lvl maxim poti merge in orice zona, poti ajuta pe oricine altcineva in personal story de exemplu, nu are importanta lvl. Deci nu iti vei face alt caracter decaT daca vrei tu.
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Mesajde Tudy » 10 Feb 2013, 11:53

Cum spunea și shaggy140, nu contează ce nivel ai, poți merge oricând în zone de nivel mai mic. Probabil te gândești că în alte MMO-uri, odată ajuns la nivel maxim nu mai ai de ce să mergi într-o zonă de nivel mai mic.

În Guild Wars 2 nu e deloc așa - când mergi într-o zonă de nivel mai mic, attribute points ți se vor ajusta automat iar conținutul din acea zonă va deveni din nou challenging pentru tine. Cu toate astea, loot drops vor fi în continuare pe măsura nivelului tău real. Vezi aici: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Dynamic ... adjustment
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Patch notes - Flame and Frost: Prelude

Mesajde Kleopa » 11 Feb 2013, 22:05

Mersi Tudy pt raspuns. Interesant joc.

Mi-am dat comanda de gw2, sper sa nu fiu dezamagit, caci e primul joc cumparat vreodata. In rest am jucat toate jocurile de pe piata(asa e romanul, de ce sa dai bani pe un joc cand il poti descarca de pe net "gratis")...
Kleopa
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Dec 2012, 00:17


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori