Buton de editare pentru primul post

Locul unde ne puteţi sugera idei sau reclama probleme în vederea îmbunătăţirii experienţei pe care v-o oferim

Buton de editare pentru primul post

Mesajde arowan » 25 Aug 2012, 15:12

Ce ar fi daca ati introduce posibilitatea de a edita, de catre OP, primul post dintr-un thread.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: Buton de editare pentru primul post

Mesajde Loa » 26 Aug 2012, 06:13

Cred că ai putea ruga un moderator să-ți editeze postul în caz de ai greșit ceva major. Dacă nu mă înșel, îți poți edita postul în primele 5-10 minute. Este vorba de buna starea a forumului pentru a nu se decala un subiect dacă cineva și-a schimbat postul după alte 30 de posturi unde s-a dezvoltat un subiect pe baza acestuia. Este deranjant și confuz pentru cititor.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Buton de editare pentru primul post

Mesajde Markus Clouser » 18 Dec 2012, 23:30

E mai nasol când faci un post care trebuie să fie la zi (vezi cele de la prezentarea ghildei) și nu poti să-l editezi :P
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Buton de editare pentru primul post

Mesajde Tudy » 19 Dec 2012, 09:52

În același timp e nasol și când vine cineva și își editează propriile mesaje, încălcând regulamentul forumului. :)

Am avut câteva incidente destul de grave și am redus perioada de editare pentru mesajele proprii la o oră de la publicare tocmai pentru a preveni astfel de situații. Când scrii ceva pe forum, îți asumi și responsabilitatea pentru cele scrise (iar dacă e vorba de greșeli de ortografie/punctuație, o oră e mai mult decât suficient să le corectezi). Orice mesaj publicat ar trebui să aibă relevanță la data/ora la care a fost scris.

Dacă vorbim spre exemplu de un thread dedicat unei ghilde unde vrei să modifici informația transmisă, ai două variante: fie scrii un mesaj cu ultimele noutăți, fie iei legătura cu un moderator să te ajute să editezi mesajul original. Oricum, mă aștept ca astfel de cazuri să nu apară zilnic, așa că efortul nu e prea mare.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Sugestii şi reclamaţii

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori